Emlékszik még 2017 fő klímaeseményére? COP23 összefoglaló

2017. december 12.

Hírek

A bonni COP23 a második éghajlatváltozási konferencia volt a mérföldkőnek számító 2015-ös Párizsi Megállapodás óta. Ugyanakkor ez volt az első klímatárgyalás mióta Donald Trump bejelentette az USA kilépési szándékát az egyezményből. És ez volt az első alkalom, hogy a klímakonferencia elnöke egy szigetállam volt – a csendes-óceáni Fidzsi-szigetek. Az eseménynek a németországi Bonn adott otthont… Tovább »

Mindannyian egy kenuban evezünk. A greenfo tudósítója a bonni COP23 ról

2017. november 7.

Hírek

Megkezdődött Bonnban az ENSZ Éghajlatváltozási Konferencia (COP23), melynek logója egy hullámok által mardosott parányi sziget. De hogy kapcsolódik a németországi Rajna-melléki Bonn ehhez a szigethez? Sajnos nem vakációzási szokásokról lesz szó ebben a két hétben, hanem arról, miként is lehet megoldásokat találni az éghajlatváltozás olyan égető következményeire, mint például a parti területeket veszélyeztető tengerszint-emelkedés.

Világszerte csendbe burkolózik a természet

2017. február 24.

Hírek

Bernie Krause 40 éve rögzíti a természet hangjait. Felvételei manapság a tömeges fajkihalások és az élőhelyek pusztulása okozta csendről tanúskodnak, pedig a néhány évtizeddel korábbi hanganyagok még egy nyüzsgő élővilág jelenlétét bizonyították.

Íme az első klímamenekült

2013. október 16.

Hírek

“Klímaváltozási menekültként” kért menedékjogot egy új-zélandi bíróságtól egy Kiribatiról származó férfi, akinek otthonát a globális felmelegedés miatt emelkedő tengerszint fenyegeti. Kérelmét elutasították.

Kiribati kényszerköltözése

2012. március 8.

Hírek

A költözést fontolgatja Kiribati az éghajlatváltozás miatt emelkedő tengerszint elől menekülve: a csendes-óceáni törpeállam Fidzsivel folytat földvásárlásról szóló tárgyalásokat, hogy biztonságba helyezze lakosait.

Fidzsi virág-szenzáció

2012. január 23.

Hírek

A virágos növények egy új faját fedezték fel a Fidzsi-szigeteken. A tudományos szenzáció egy olyan IUCN-program eredménye, amelynek célja a terület biológiai változatosságának megőrzése és a természetkímélő vízgyűjtő-gazdálkodás meghonosítása az őslakosok bevonásával.