10% fölött az ökogazdálkodás aránya az EU-ban – mi itt is lemaradásban

2024. február 20.

Hírek

Soha ilyen ütemben nem nőtt a világon az öko területek mérete. 2021-hez képest 26,6%-os a globális területbővülés, melyhez elsősorban Ausztrália járult hozzá. Európában az öko élelmiszerek kiskereskedelmi forgalma csökkent. A hazai mezőgazdasági terület 6,3%-a áll öko művelés alatt. Megjelent a FiBL jubileumi öko statisztikai évkönyve.

Eu-s szinten prioritás az ökológia gazdálkodás fejlesztése

2021. március 27.

Hírek

Az Európai Bizottság 2021.03.25-én adta ki az EU fenntartható mezőgazdasági stratégiájába illeszkedő Ökogazdálkodási Cselekvési Tervet. A tervben többek között az Európai Unió mezőgazdasági területeinek 25%-os arányú ökológiai átállásához (2030-ig), valamint az ökotermékek keresleti és kínálati piacának további bővítéséhez szükséges iránymutatások és konkrét intézkedések szerepelnek.

GMO és génszerkesztés

2018. október 23.

Hírek

Október elején Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője önálló indítványt nyújtott be egy viszonylag új géntechnológiai eljárás, az úgynevezett genomszerkesztés szabályozásával kapcsolatban. A tárgyalásra kijelölt Mezőgazdasági Bizottság kormánypárti többsége elutasította az indítvány tárgyalását, így az nem kerülhet a plenáris ülés elé, és nem járultak hozzá ahhoz sem, hogy a párt szakértője, Ács Sándorné, és a… Tovább »

Kiskapu az új génmódosított szervezeteknek?

2018. január 19.

Hírek

Az Európai Bíróság tegnap jelzést adott arra vonatkozóan, hogy miként fogja osztályozni az új génmódosítási technológiákkal előállított élelmiszereket és haszonnövényeket. Európa szerte vita bontakozik ki az ún. “új nemesítési technológiákról”, amelyet egyes kutatók, mezőgazdasági vállalatok szeretnének kivonni a génmódosítási eljárások szigorúbb engedélyezési köréből. A VILÁG BIOGAZDÁI ELUTASÍTJÁK AZ ÚJ GMO-KAT

Uniós támogatást az ökogazdálkodásnak!

2011. június 1.

Hírek

Az ökológiai gazdálkodás a fenntartható gazdasági növekedés egyik alapja, és kulcsfontosságú ahhoz, hogy megmaradjon az Európai Unió versenyképessége, az új Közös Agrárpolitikában (KAP) ezért következetesen támogatni kell a mezőgazdaságnak ezt a formáját.