Hány lába van a százlábúnak? Zoológiai kalandozások a Föld körül

2021. február 17.

Hírek

Kedvenc élőlényei a százlábúak, az ikerszelvényesek, és a hüllők. Korsós Zoltán ezen élőlények elismert szakértőjeként bejárta a fél világot. Hogyan kutatott a koreai kommunista diktatúrában? Miért értékes, és milyen veszélyek fenyegetik a Magyar Természettudományi Múzeum gyűjteményét? Milyen a japán természetvédelem, és a hazai biológusképzés? Mik az új fajok névadási trendjei? Emellett számos érdekességről is mesél… Tovább »

Találkozásaim hüllőkkel

Kiadványok

A könyv szerzője a Magyar Természettudományi Múzeum zoológusa, főigazgatója. A hüllőket – mint minden más állatot – gyerekkora óta kedveli, de professzionálisan csak egyetemista korában kezdett foglalkozni velük; első tudományos publikációját is a gyíkokon végzett vizsgálataiból írta.

Okinawa Mi Amor – Dr. Korsós Zoltán fotókiállításának megnyitója

2018. augusztus 24.

Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum kiállítási épülete Kupolacsarnok

Sajtótájékoztatók

A Magyar Természettudományi Múzeum tisztelettel meghívja Önt Dr. Korsós Zoltán „OKINAWA MI AMOR – SZERELMEM OKINAWA” című fotókiállítása megnyitójára 2018. augusztus 24-én, pénteken, 11 órakor.

OKINAWA MI AMOR − SZERELMEM OKINAWA dr. Korsós Zoltán fotókiállítása

2018. augusztus 24. - 2018. november 04.

Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum Kupolacsarnok

Programok

A Riukiu-szigetvilág, hivatalos nevén a Délnyugati-szigetek (japánul Nansei shoto), a 120 milliós Japán legszegényebb, perifériális, 47-ik tartományát, Okinawát alkotja. A mintegy 140 kisebb-nagyobb szigetből álló terület gyöngyfüzérszerűen köti össze Japán déli nagy szigetét, Kyushut Tajvannal. Négyszázötven éven át különálló királyság volt, lakosai inkább a csendes-óceáni népekre hasonlítanak, más a zene, a tánc, a természethez való… Tovább »