A rendőrség ismét megszüntette a nyomozást a Mátrai Erőmű ügyében

2021. október 13.

Hírek

Kocsis-Cake Olivio ( a Párbeszéd országgyűlési képviselője) tette közzé Facebook-oldalán a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei rendőr-főkapitányság azon döntését, hogy megszünteti a visontai Mátra Erőmű területén történő környezetkárosítás és annak következtében kialakult, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségé gyanúja miatt folyó nyomozását, amely a párbeszédes politikus 2019 novemberi feljelentése nyomán indult.

Megszüntette a nyomozást a rendőrség Mészáros környezetszennyező keményítőgyára ellen

2021. május 8.

Hírek

Megszüntette a nyomozást a rendőrség a 2019 őszén súlyos környezetkárosítást okozó, Mészáros Lőrinc-féle Viresol keményítőgyár ügyében. A Párbeszéd panasszal él a nyomozást megszüntető határozat ellen: mivel a környezetkárosítás letagadhatatlan, sőt arról hatósági okirat is született, az oligarchát védeni próbáló rendőrség sem tehet úgy, mintha semmi sem történt volna.

Hivatalos: Mészáros Lőrinc cége szennyezett

2020. május 24.

Hírek

A felcsúti csodamágnás tulajdonában lévő visontai keményítőgyár, a Viresol felelős a tavaly novemberi, hatalmas bűzzel kísért vízszennyezésért – ismerte el hosszú hatósági ködösítés után a DK-s Vadai Ágnes kérdésére most Nagy István agrárminiszter.

Dokumentumok igazolják, hogy Mészáros cége szennyezte a Mátrai Erőmű víztározóját

2020. április 24.

Hírek

2019 júliusában és novemberében is arról szóltak a hírek, hogy a Mátrában folyó Bene-patak vize habos és bűzös volt, a közelben lévő Mátrai Erőmű dolgozói körében pedig tömeges rosszullétet okozott egy mérgesgáz-szivárgás. A hatóságok idén januárban megállapították, hogy a szennyeződést ipari víztározóból leeresztett, magas szervesanyag-tartalmú víz okozta.

Mészáros Lőrinc keményítőgyára mérgezi a Mátrai Erőmű környékét

2019. november 19.

Hírek

Kénhidrogén és nitrogén-monoxid az egészségügyi határértéket meghaladó koncentrációját, és foszfor-hidrogént (foszfint) mutattak ki a Mátrai Erőműben az elmúlt napokban történt gázszivárgásokban – tudta meg az Átlátszó. A szennyezés forrása az Őzse-völgyi technológiai víztározóból kivett víz, a hőerőmű elmúlt félévszázados működése során korábban ilyen problémát még soha nem tapasztaltak.