Reszkessetek tájidegenek!

2015. június 7.

Hírek

3 év alatt összesen 2200 hektár természetvédelmi szempontból értékes homokterületet tisztítottak meg az inváziós növényektől a Kiskunsági Nemzeti Parkban. Az agresszívan terjedő inváziós fajok ugyanis átalakítják az őshonos növények élőhelyeit, és ezzel kiszorítják őket onnan.

Harc a pompás királylepkékért és a génpiszkált gabonák ellen

2015. január 14.

Hírek

Komoly agrárpolitikai kontra zöldpolitikai vitákat vált ki az amerikai kontinensen egyetlen lepkefaj. A csodálatosan nagy és színes pompás királylepke hernyóinak egyetlen tápláléka ugyanis épp az a selyemkóró, amely ellen rezisztensé tették a génmódosított gabonafajtákat, így a lepkék táplálék nélkül maradtak. A génpiszkált növények elterjedése miatt a lepkék állománya 90 százalékkal csökkent.

Veszélyben Észak-Amerika leglátványosabb állatvándorlása

2014. február 20.

Hírek

Hiába írta alá 150 értelmiségi a pompás királylepkék védelmére felszólító levelet, a Los Angeles Times szerint az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó vezetőinek mai tolucai tanácskozásán nem a lepkékről, hanem a gazdasági kapcsolatok további erősítéséről egyeztetnek.

Lakossági Fórum az induló növényirtó projektről

2013. július 29.

Helyszín: Bugac

Sajtótájékoztatók

Minden érdeklődőt szeretettel várunk hétfőn (07.29.) délután 17 órakor Bugacon a Művelődési Házban, ahol az invazív növények irtásáról beszélgetünk.

Ádáz növényirtás a Kiskunsági Nemzeti Parkban

2013. július 27.

Hírek

Inváziós növényektől mentes, tiszta magterületeket hoznak létre a Kiskunsági Nemzeti Parkban uniós támogatással. Gyomlálással, kaszálással, legeltetéssel, kivágással, és egyes esetekben, nagyon körültekintően alkalmazott vegyszerezéssel távolítják el a nem kívánt fajokat.

Nyomul a selyemkóró Bugacon

2012. július 31.

Hírek

A Kiskunsági Nemzeti Park bugaci területén májusban tűz pusztított. A kb. 2200 hektáros területből 860 hektár erdő, 30 hektár füves terület, valamint az erdőben lévő kilátó lett a tűz martaléka. Azóta a szakemberek tételesen felmérték a természeti károkat, és elkezdődött a terület rehabilitációjának tervezése is.

Selyemkóró levétele az invazív listáról?

2012. május 25.

Hírek

A vidékfejlesztési tárca megfontolja a selyemkóróval kapcsolatos jogi szabályozás módosításának lehetőségét a gazdák, a méhészek és a természetvédelem érdekeit egyeztetve, a kötelező védekezés előírása mellett – olvasható egyebek mellett Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter írásbeli válaszában az Országgyűlés honlapján.

Növényirtás a Kiskunsági Nemzeti Parkban

2012. március 31.

Hírek

Újabb nagyszabású természetvédelmi projekt tervezési szakaszát zárta le a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság. A következő években a park négy területi egységén végez majd bálványfa, akác, selyemkóró, magas aranyvessző, ezüstfa, feketefenyő és gyalogakác irtást.