A körülbelül 200 évig létező birodalom a Selyemút egy részét is irányította a Tibeti-fennsíkon, a hirtelen lehűlés és szárazság azonban tönkretette mezőgazdasági erőforrásait.
selyemút
Az új selyemút veszélyeztetheti az ökoszisztémákat
Egy nemzetközi tudóscsoport a tájidegen fajok behurcolásának kockázatára figyelmeztet a Current Biology szaklapban megjelent tanulmányában, és azt állítja: károsíthatja az ökoszisztémákat a világ néhány régiójában Kína új selyemútja.
Lelepleződött a Magyarországot is érintő kínai gigaprojekt
Sokan tartanak attól, hogy a kínai áruk új, főként szárazföldi szállítási útvonalának szánt selyemútprojekt valójában a pekingi vezetés trükkös eszköze az ország világpolitikai befolyásának erősítésére. Ennél rosszabb a helyzet. Orbán a kínaiaknak is kiárusítja Magyarországot?
Előbb a pénz, és utána a környezetvédelem
A kínai ember 3 tál rizsen él, fűtés híján, és forralás nélkül ihatatlan vízzel, valamint napi 15-20 órát dolgozik. Azért, hogy fizetését megkapja – mert kevés az ország lakosainak számához képest a munkahely – nincs és nem is lehet munkavédelmi elvárása. Ahogy a magyar kutató, Gombás Katalin látja az ázsiai „nagytigrist”.