Így pusztítják az élővilágot a határkerítések

2022. december 16.

Hírek

Ahogy erősödik a nacionalizmus és a migránsoktól való félelem, úgy épülnek világszerte a magasabbnál magasabb határkerítések. Míg a statisztikák azt mutatják, hogy a drótakadályok nem nagyon fékezik meg az emberek vándorlását, az egyértelmű, hogy a sok kilométer hosszú falak megnehezítik a vadon élő állatok sorsát:

Még mindig talány százezer tatárantilop pusztulása

2018. január 18.

Hírek

Tömegesen pusztulnak a szajgák, vagy más néven tatárantilopok Kazahsztánban. A tudósok környezeti tényezőkre gyanakszanak, de pontosan ők sem tudják, hogy mi tizedeli az állományt. A gondok 3 éve kezdődtek.

Vírus gyilkolja a mongol tatárantilopokat

2017. február 17.

Hírek

Egy járvány kitörése miatt a kihalás veszélye fenyegeti a már most is veszélyeztetett tatárantilopot Mongóliában, ahol több ezer állat pusztult el. Az antiloppusztulás hátterében az úgynevezett kiskérődzők pestise (PPR) áll, amely a szarvasmarhákról a közös legelő révén kerül át a szajgának (Saiga tatarica) is nevezett ritka fajra.

Szem előtt a nem szem előtt lévő veszélyeztetett fajok

2015. október 2.

Hírek

Szajga, csiru, és sorstársaik. Október 4 az Állatok Világnapja, -mely alkalmából a WWF a kevésbé “szem előtt lévő” veszélyeztetett fajokra, fajcsoportokra hívja fel a figyelmet, és a természetes élőhelyeket fenyegető emberi tevékenységek megfékezésére szólít fel.

Rejtélyes szajgapusztulás Kazahsztánban

2011. május 31.

Hírek

Több mint 440 veszélyeztetett szaiga tetemét találták meg Kazahsztán nyugati részén. A tatárantilopok feltételezhetően ugyannak a járványnak estek áldozatul, amelyben tavaly 12 ezer állat hullott el – közölték a hatóságok.