A muflonoknak is jó, ha a gyengéket elejtik a farkasok

2021. december 9.

Hírek

A vadállomány és az erdők, természetes élőhelyek kapcsolata bonyolultabb annál, hogy a menedzselését trófeavadászokra lehetne bízni. Erről, meg a vadfajok okozta természeti és gazdasági károkról, a vadgazdálkodás alapvető kérdéseiről beszélgetett a Magyar Narancs Standovár Tiborral, az ELTE Növényrendszertani, Ökológiai és Elméleti Biológiai Tanszékének docensével.

Természetközeli vadgazdálkodás a Pilisi Parkerdőben

2021. március 3.

Hírek

Az oly sok természetjáró számára élményteli perceket szerző őzek, gímszarvasok, vaddisznók és más vadfajok élete szoros összefüggésben van az erdők fejlődésével, jólétével és fennmaradásával. Erdő és az erdő lakóinak kapcsolatát, kölcsönhatásait kezeli, formálja a természetközeli vadgazdálkodás.

Ömlenek a tízmilliárdok a vadászlobbi kiállítására

2020. augusztus 25.

Hírek

Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes, és “nemzeti fővadász” szerint külföldiek nélkül is lehet egymillió látogató a vadászati világkiállításon. Eddig a Hungexpo felújításába 55 milliárdot fektettek Kovács Zoltán, a vadászati kiállítás és az ahhoz kapcsolódó rendezvénysorozat lebonyolításáért felelős kormánybiztos szerint.

Csányi Sándor és a vadgazdálkodási adatbázisok

2019. november 8.

Hírek

A Szent István Egyetem tradicionális rendezvényét, a Szent István Előadást idén dr. Csányi Sándor professzor, a Vadvilág Megőrzési Intézet igazgatója tiszteletére rendezték meg ma Gödöllőn. Az Egyetem vezetősége minden évben olyan professzort kér fel az ünnepélyes esemény megtartására, akinek kiemelt munkássága és szaktekintélye méltó a Szent István Egyetem küldetéséhez és hagyományaihoz.

Gondolatok a vadászat létjogosultságáról

2018. március 22.

Hírek

Ma már semmilyen racionális érv nem szól a vadászat és a vadgazdálkodás mellett; az utóbbi, azaz a vadgazdálkodás évtizedek óta csak veszteséget termel, a vadászat pedig erre a veszteséges ágazatra rátelepedve csak arra hivatott, hogy ölni vágyó emberek beteges, eseteként perverz vágyait elégítse ki.

A hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdései 2018

2018. március 20.

Helyszín: 1078 Budapest, István u. 2.

Programok

"A hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdései 2018" című konferenciát a NÉBIH, az Állatorvostudományi Egyetem, az OMVK, az OMVV, az MTA Erdészeti Tudományos Bizottság Vadgazdálkodási Albizottsága és az FM és a Földművelésügyi Minisztérium Élelmiszerlánc-felügyeletért Felelős Államtitkársága szervezi meg március 20-án.   Időpont: 2018. március 20. (kedd), délelőtt 10 órai kezdettel Helyszín: Állatorvostudományi Egyetem Aula (1078… Tovább »

A vadászat oldalai

2016. november 28.

Hírek

A vadászat komplex tevékenység, amely a vadászható vadállomány fenntartását és hasznosítását egyidejűleg és egymástól elválaszthatatlanul hivatott biztosítani. A vadászat a vad elejtésére irányuló céltudatos tevékenység. Ebből a szempontból tehát a vadászat szakmának tekinthető.

Őzkonferencia az OMVK szervezésében

2016. augusztus 24.

Helyszín: Bugyi Rádai út

Sajtótájékoztatók

Az Országos Magyar Vadászkamara Vadvédelmi és Vadgazdálkodási Bizottsága augusztus 24-én „Őz hosszútávon! – Gazdálkodj okosan!” címmel rendez konferenciát hazánk legnagyobb állományú nagyvadfajáról. Az esemény az év egyik kiemelt programja a testület munkájában. Az őzről hasonló szakmai rendezvényt utoljára 2003-ban szerveztek.

Túltolt aranysakál dilemma?

2016. július 14.

Hírek

A falkában vadászó aranysakál dám- és gímszarvasborjút, őzgidát, vadmalacot is elragad, az állatnak ráadásul nincs természetes ellensége, ahol megjelenik, ott visszaszorul a rókaállomány.

Ősszel jöhet az új vadgazdálkodási törvény

2015. augusztus 30.

Hírek

Ősszel szavazhatja meg az országgyűlés az új vadgazdálkodási törvényt, amelynek központjában az ésszerű, reális természetvédelem áll, valamint a tájegységi vadgazdálkodás megteremtése – mondta a Földművelésügyi Minisztérium állami földekért felelős államtitkára a Győr-Moson-Sopron megyei Göbös-majorban tartott tegnapi megyei vadásznapon.