Hírek
A Mura, a Dráva és a Duna országhatárokon átívelve nyújt létfontosságú értékeket a természet és az emberek számára – éppen ezért megóvásuk, helyreállításuk nélkülözhetetlen. A 2,5 évig tartó lifelineMDD projekt a 3 folyót érintő problémák feltárását, megismerését és megismertetését, valamint a régión belüli együttműködések fejlesztését tűzte ki célul, és képzésekkel, gyerektáborokkal, terepi vizsgálatokkal és tanulmányokkal… Tovább »
Hírek
December 9-10-én természetvédelem és biodiverzitás konferenciát rendezett Gömörszőlősön az Ökológiai Intézet Alapítvány alapításának és a Biológiai Sokféleség Egyezmény aláírásának harmincadik évfordulóján. A rendezvényen hivatalos és civil természetvédők értékelték a természetvédelem és biodiverzitás-védelem elmúlt 30 évét, elvárásokat fogalmaztak meg a jó gyakorlatok érdekében, és megvitatták, hogyan lehetne a biodiverzitás védelmét hatékonyabbá tenni.
Hírek
Aggasztónak tartjuk, hogy az utóbbi időszakban Magyarországon újra és újra napirendre kerül az állami tulajdonban lévő védett természeti területek értékesítésének, vagyonkezelésük megváltoztatásának kérdése. Civil szervezetek nyílt levelet írtak két miniszternek a vagyontörvény módosítása ügyében.
Hírek
Az idei súlyos aszály, a több helyen kitört erdőtüzek, amelyek többek között a Bükk-fennsíkon és a Turjánvidéken is pusztítottak, valamint az augusztusban megjelent “tűzifarendelet” ismét ráirányította a figyelmet Magyarország erdeire. A klímaváltozás már most is komoly kihívás elé állítja erdeinket, amelyhez a jelenleg alkalmazott erdőgazdálkodási gyakorlatnak alkalmazkodnia kell.
Sajtótájékoztatók
Az idei súlyos aszály, a több helyen kitört erdőtüzek, amelyek többek között a Bükk-fennsíkon és a Turjánvidéken is pusztítottak, valamint az augusztusban megjelent „tűzifarendelet” ismét ráirányította a figyelmet Magyarország erdeire.
Hírek
Megjelent a 2020 szeptembere óta tartó LIFE SWiPE projekt keretében készített Természeti bűncselekmények – Nemzeti jelentés Magyarországról, mely a 2015 – 2020 között Magyarországon elkövetett természet elleni bűncselekményeket vizsgálja. Több figyelmet és erőforrást kell szentelni a természet ellen elkövetett bűncselekmények felszámolására A jelentés megállapítja, hogy Magyarországon is több figyelmet kell szentelni a természet elleni bűncselekmények… Tovább »
Hírek
Megérkezett Magyarország kormányának válasza arra a nyílt levélre, amelyet hat zöld civil szervezet fogalmazott meg a tűzifarendelettel kapcsolatban, és amelyet több mint 110.000 ember írt alá. Az Agrárminisztérium által jegyzett válasz nem ismeri el, hogy a kormányrendeletben szereplő lazítások hátrányosak az erdők természeti értékeinek védelme szempontjából, ugyanakkor a jogszabály szükség szerinti felülvizsgálatát ígéri.
Hírek
Napjainkban több veszélyeztett vagy védett ragadozó faj esetében az egyik legfőbb pusztulási tényezőt a mérgezések jelentik. A WWF Magyarország és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a WWF részvételével zajló LIFE SWiPE projekt keretében online letölthető tájékoztató anyagot, valamint a méreg- és tetemkereső kutyás egység munkáját bemutató videókat készített, melyek célja, hogy segítséget nyújtson a… Tovább »
Hírek
A biomassza felhasználásának növelése lett az egyik válaszreakció az energiaválságra, holott annak döntő részét biztosító erdeink védelme nem csak természetvédelmi, hanem klímavédelmi szempontból is kulcsfontosságú: a hazai erdők éves szinten az ország kibocsátásának közel egytizedét képesek elnyelni.
Hírek
Mi történt az elmúlt hetekben a tűzifa-kormányrendelet hatására? Több, mint 112.000 magánszemély és szervezet írta alá a Greenpeace Magyarország nyílt levelét, melyet eljuttattak a miniszterelnöknek. Ilyen méretű megmozdulásra aligha volt példa az elmúlt évtizedekben. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter azonban arról nyilatkozott, hogy nem látja a tömegek ellenállását.