Hirdetés

A tavasziasra fordult időjárás a Kiskunsági Nemzeti Parkban előcsalogatta a föld alól két korán nyíló, gyönyörű vadvirágunkat, az egyhajúvirágot (Bulbocodium vernum) és a tarka sáfrányt (Crocus reticulatus).

Az Ásotthalmi Láprét, vagy ahogy első látogatói elnevezték sokszínűsége és gazdag növényvilága miatt, a Csodarét botanikai szempontból a Duna-Tisza köze legértékesebb védett természeti területe. Itt él a Kárpát-medence egyik legjelentősebb, körülbelül 80.000 tövet számláló egyhajúvirág állománya.

egyhajúvirág kép: Krnács György

E törékeny, csodaszép növény rózsaszínes-ibolyás színű lepleiben gyakran már február elején gyönyörködhetünk, de idén a hosszú ideig tartó kemény fagy miatt február végére tolódott a virágzás.

A tarka sáfrány tömegesen fordul elő a Duna-Tisza közének déli részén a lösz- és homokpuszta gyepeken, homoki tölgyesekben és a helyükre telepített akácosokban.

tarka sáfrány kép: Krnács György

A 3-8 centiméteres, fehéres vagy halvány liláskék, kívül sötétlila hosszanti csíkokkal díszített virágai szár nélkül, egyenesen a földalatti hagymából törnek elő.

2017. március 11., „A tavasz hírnökei” – egyhajúvirág a Csodaréten
Aki szeretné megcsodálni az egyhajúvirág szőnyeget a Csodaréten, az csatlakozzon március 11-én a Kiskunsági Nemzeti Park szakvezetéses túrájához.
Találkozó: 10.30 órakor, Ásotthalom szélén, a Gargyán-erdő melletti „Ásotthalom erdei pihenő” nevű buszmegállóban (Megközelítés: Szegedről autóbusszal a Mars-térről)
Részvételi díj: felnőtt 600 Ft, diák és nyugdíjas 400 Ft, családi (2 felnőtt + 2 gyerek) 1500 Ft
Információ, jelentkezés: Krnács György, +36 30/4458-293

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás