Hírek
Az új évet rögtön egy örömhírrel tudjuk kezdeni. Befejeződtek az erdősítési munkálatok két helyszínen is, amelyek forrása a közösségi költségvetés volt. A Fővárosi Önkormányzat megbízásából a BKM Zrt FŐKERT Kertészeti divízió volt a kivitelező, és a megbízásunkból ezeket az erdőrészleteket szintén a szakcégünk üzemelteti majd.
Hírek
Látszólag nincs sok köze a levegőminőséghez a komposztládáknak, de valójában nagyon is sok köze van. Ha a közparkokban képződött zöld “hulladék” (avar, fűnyesedék, stb) vagy a lakossági zöldség- és gyümölcsmaradék nem dízelteherautókon szállítódik el kerületeken átívelően egy telephelyre, vagy nem égetődik el egy hőközpontban, hanem itt roskad össze, itt lesz belőle érett tápanyag és itt… Tovább »
Hírek
Mi történt az elmúlt hetekben a tűzifa-kormányrendelet hatására? Több, mint 112.000 magánszemély és szervezet írta alá a Greenpeace Magyarország nyílt levelét, melyet eljuttattak a miniszterelnöknek. Ilyen méretű megmozdulásra aligha volt példa az elmúlt évtizedekben. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter azonban arról nyilatkozott, hogy nem látja a tömegek ellenállását.
Hírek
Több agglomerációs településen vízhiány lépett fel, Solymáron pedig kritikus a helyzet. Mit üzen ez a településfejlesztésnek, illetve a zöldfelület-gazdálkodásnak? Az ivóvíz a legnagyobb kincs az élőlények számára a levegő után, s a klímaváltozás ezt teszi egyre kevésbé elérhetővé.
Hírek
A hőhullám megviseli a pázsitot, ha tövig nyírják, a talaj is jobban kiszárad alatta. A budapesti főtájépítész egy képpárral bizonyítja, hogy miért nem baj, ha kissé rendezetlen a gyep.
Hírek
Miért fontos a folytatódó „Vadvirágos Budapest” program, és mi van a nagy közparkjainkkal? Hogyan nő az egy főre jutó zöldfelületet? Mire használható a Budapest Fatár? Mi az a Stockholm módszer, és a Miyawaki minierdő? Megvédhetők-e a budai luxusvilla beépítések ellen a védett területek? Utolérhetjük-e a legzöldebb európai fővárost, Bécset?
Hírek
“Csak hazánkban honos, endemikus faj, általában április végén, egyetlen napig virágzik. 2012-ben fedezték fel, azóta mindig apró módosulások voltak érzékelhetők a föld felett látható részein. Az evolúciója kitapintható. A gyökerei erősek, szeretettel élnek szimbiózisban, rengeteg értékes tápanyagot tartalmaznak, amelyek még kiaknázatlanok a társadalom számára.
Hírek
Hírháttér podcastunk 2. részében szólunk többek között az élhető városokról, és a kerékpározás térhódításáról. Szakértőink: Bardóczi Sándor Budapest főtájépítésze, és Halász Áron a Magyar kerékpárosklub elnökségi tagja, az I bike Budapest főszervezője.
Hírek
Április 26-án volt a 200. születésnapja annak az embernek, aki először nevezte magát tájépítésznek (landscape architect). Frederick Law Olmsted (1822-1903) valószínűleg a New York-i Central Park tervezéséről a legismertebb, bár számos szépséges zöldfelületet hozott létre országszerte.
Hírek
A Városháza-parkolóra mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy szép. Meg azt sem, hogy zöld. Bardóczi Sándor főtájépítész mutatta be a Very Important Planet videós csapatának azt a szürke, szomorkás környezetet, amelyet átalakítanak Városháza Parkká, hogy lüktető szíve lehessen a fővárosnak.