Hírek
A polgári repülés talán az egyik legigazságtalanabb szektor, legalábbis, ha a környezeti hatásokat vesszük figyelembe. Hogy miért? A légi közlekedés az évente a légkörbe kerülő szén-dioxid és egyéb veszélyes gázok kibocsátásának négy-öt százalékát adja, miközben a statisztikák szerint csupán a világ népességének tíz százaléka veszi igénybe több-kevesebb rendszerességgel a vasmadarakat.
Hírek
Összhangban az EU-s felméréssel, miszerint csak minden második európai szerint (52%) prioritás a klímavédelem, a fosszilis üzemanyagfelhasználás nem csökken Európa legerősebb gazdaságában.
Hírek
Félévnyi használt olaj átvételét nem fizette még ki a MOHU sok vendéglátóhelynek – tudta meg a telex egy tulajdonostól. A csúszásokat a vállalat is elismerte, de azt mondta, már dolgoznak a hibák kijavításán.
Hírek
A szakmai várakozásokkal szemben nem változott az év elején az üzemanyagok biorészaránya. Jelenleg 6,1 % a benzin megújuló alapú bioetanol-aránya, amelyet a kormány – uniós előírásoknak megfelelően – 2020 január elsejével határozott meg. Az addigi E5 -öt átnevezték E10-re, jelezve, hogy 5 ről 10 %-ra nőtt a megújuló arány felső határa.
Hírek
A jelenlegi 6,4 százalékról 8,2 százalékra emelte a kormány a kötelező bioüzemanyag-részarányt. A magasabb értéket a jövő évtől kell alkalmazni.
Hírek
A történet ott kezdődik, hogy 1994-ben Argentínában engedélyezték a GMO (genetikailag módosított) növények termesztését. Utólag kijelenthető, hogy ez egy sokk volt az ország számára. Hogy miért?
Hírek
Környezetvédelmi okokból fokozatosan megszüntetné a pálmaolaj felhasználását bioüzemanyagként az Európai Bizottság – jelentették be Brüsszelben.
Hírek
Belga kutatók a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpont munkatársainak közreműködésével olyan újszerű bioüzemanyag-előállítási módszert dolgoztak ki, amely az ehető alapanyagok (kukorica, növényi olajok) helyett cellulózból indul ki és teljesen beépíthető a jelenlegi olajfinomítói folyamatokba.
Hírek
Traktorokkal és szénabálákkal barikádoztak el 13 olajfinomítót és üzemanyagraktárat francia gazdák tiltakozásul az olyan agrártermékek, mindenekelőtt a bioüzemanyag elállításához szükséges pálmaolaj importja ellen, amelyek nem felelnek meg az európai és a francia kritériumoknak.
Hírek
Az Európai Unió úgy döntött, hogy 2021-re betiltja a pálmaolaj bioüzemanyagként való hasznosítását. Az olajat termelő országok „mezőgazdasági apartheidnek” bélyegzik a döntést, mert szerintük az unió irigységből és rasszizmusból akarja ellehetetleníteni a trópusokon egész országokat eltartó iparágat. Az EU viszont éppen a termelő országokban véghezvitt felelőtlen környezetrombolással indokolja a döntést. A pálmaolaj ugyanis – noha… Tovább »