„Azért, hogy a Paks II. projekt ne jusson zsákutcába, módosítani kell az építésről szóló szerződés egyes rendelkezéseit” – jelentette ki a Roszatom Atomsztrojekszport alelnöke a Portfoliónak adott interjúban.
drágulás
Az évszázad üzletéből az évezred bukása
Az Országgyűlés előtt van egy törvényjavaslat arról, hogy a csillagos égig drágulhat az orosz atomerőmű! Az eredeti paksi szerződés 12,5 milliárd euróról szól. Ez a több mint 5000 milliárd forint nagyobb, mint amekkora hiánnyal a jövő évi költségvetést tervezik. Ha a fideszes többség belemegy abba, hogy a Roszatom ne 12,5, hanem 25, 30 vagy 35…
Paksi atommutyi: Szijjártó többet is fizetne az oroszoknak, pedig máshol inkább lemondtak a dráguló atomerőművekről
Szijjártó Péter előterjesztésére nyújtotta be azt a törvényjavaslatot Semjén Zsolt, ami lehetővé tenné a Paks II beruházás eredeti árának növelését. Azt viszont nem tudni, hogy mekkora áremelkedésre számítanak. Az Eurostat által nemrég közzétett 2023-as adatok szerint nagyon megdrágult az építési alapanyagok gyártása és a nyersanyagok kitermelése Európában.
Az Orbán kormány jelentősen megdrágította a napelemes rendszereket
A háztartási méretű napelemes rendszerek telepítésével foglalkozó cégek megpróbálnak alkalmazkodni az új magyarországi szabályokhoz, amelyeket a kormány az elmúlt hónapokban többször is egészen váratlanul változtatott meg. A piacon lévő újabb kivitelezői ajánlatokat nézve számottevő az áremelkedés. Ráadásul még így, drágábban sem éri meg annyira a telepítés, mint korábban.
Elszálltak a költségek a palackozott ásványvíznél. Tovább nő a drágulás
Az elmúlt időszakban igen megemelkedtek a gyártás, a szállítás és a termék-előállítás egyéb költségei, melyek az ásványvízgyártást jelentősen befolyásolják. Az energiaárak emelkedése miatt drasztikusan felment a műanyag ára is, valamint a PET-palack, a csavarzár, és a címkék költsége, és nem utolsó sorban a munkabéreké – közölte a Magyar Ásványvíz, Gyümölcsé és Üdítőital Szövetség elnöke.
25 %-os az építőipari hivatalos infláció
A KSH adatközlése alapján a statisztikai hivatal áprilisban 25 százalék környékére becsülte az építőipari inflációt. Az áremelkedés mértéke a szektorban már tavaly ősszel is 20 éves csúcson volt, azóta pedig egyre csak dönti a rekordokat. Ráadásul egyelőre sok jel nem utal arra, hogy érdemi lassulás jönne a jövőben.
A pálmaolaj ára drámai mértékben nőtt Indonéziában
Jól kiszúrt saját polgáraival is a világ legnagyobb pálmaolaj-termelője. Annak ellenére, hogy Indonézia a világ legnagyobb termelője, ugrásszerű drágulást tapasztalnak az egyik legtöbbet használt növényi zsír esetében, amelynek egyik oka az ukrajnai háború.
Újabb 8 hónapot késhet a mohi atomerőmű
Beigazolódott az ellenzék egy héttel ezelőtt megfogalmazott gyanúja: mára a Szlovák Villamos Művek is elismeri, hogy képtelen lesz az aktuális ütemtervben meghatározott időpontig átadni a mohi atomerőmű 3. blokkját, ráadásul az építkezés költségei is tovább nőnek.
Atomjaira hullik a paksi mutyi projekt
Ledolgozhatatlan csúszás, bábeli nyelvi zűrzavar, a magyar vállalkozások kiszorulása – kezd kicsúszni a kormány kezéből az ország legdrágább beruházása. A Greenpeace óriáshordóval demonstrált az életveszélyes és értelmetlen beruházás ellen.