Bölcs vízgazdálkodás a Dráva mentén

2024. március 21.

Hírek

Az ártereinkkel való együttélés, folyóink ismerete és az ártér nyújtotta lehetőségek feltárása a helyi gazdálkodás és fennmaradás záloga. A közel 6 éven át a WWF Magyarország vezetésével zajló WiseDrava LIFE projekt horvátországi és magyar partnerek együttműködése révén valósított meg élőhely-helyreállításokat Dráva menti mintaterületeken, amivel egyre súlyosbodó problémákat sikerült hatékonyan kezelni.

2500 hektárnyi ártéri erdőt állítanak vissza a Mura – Dráva – Duna mentén

2023. október 17.

Hírek

2023 októberében elindult az új EU által társfinanszírozott LIFE RESTORE for MDD projekt a Mura, Dráva és Duna mentén – azon az összefüggő védett területen Ausztriában, Szlovéniában, Horvátországban, Magyarországon és Szerbiában, ahol a világ első, öt országra kiterjedő UNESCO bioszféra-rezervátuma található.

Rekordvízállás a Dráván, a Mura hamarosan tetőzik

2023. augusztus 7.

Hírek

Országszerte folytatódnak a védekezési munkák, a vízügyes szakemberek nagy részét – csaknem száz embert – átvezényelték a két folyó mellé, a Dráván rekordvízállást mértek, a Mura pedig hamarosan tetőzik – közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) ma délután.

Mura, Dráva, Duna – élő folyók, élő együttműködés

2022. december 20.

Hírek

A Mura, a Dráva és a Duna országhatárokon átívelve nyújt létfontosságú értékeket a természet és az emberek számára – éppen ezért megóvásuk, helyreállításuk nélkülözhetetlen. A 2,5 évig tartó lifelineMDD projekt a 3 folyót érintő problémák feltárását, megismerését és megismertetését, valamint a régión belüli együttműködések fejlesztését tűzte ki célul, és képzésekkel, gyerektáborokkal, terepi vizsgálatokkal és tanulmányokkal… Tovább »

Miről mesélnek a Dráva menti kutak?

2022. december 8.

Hírek

Az elmúlt nyár rendkívüli aszályai csak még nagyobb jelentőséget adnak annak a ténynek, hogy 2022 a felszín alatti vizek nemzetközi éve. Többek között erdeink megmaradása szempontjából is egyre fontosabbá válik, hogy megértsük, milyen törvényszerűségek befolyásolják egy adott terület vízháztartását.

Szinte eltűnt a víz a Drávából

2022. március 3.

Hírek

Alig van víz a Drávában, nemrég megdőlt a valaha mért legalacsonyabb vízszint rekordja is, írja az Időkép. Rengeteg homokpadot, köveket és a vízbe mosott fatuskót lehet látni benne, alig van 60 cm felett a víz szintje.

Vizeink bölcs kezelésére szólít fel a víz világnapja

2021. március 22.

Hírek

Az idei év sorozatban a negyedik, amikor kíméletlen aszállyal köszönt be a tavasz. A hótakaró hiányában nincsenek olvadó vizek, és minden élő szervezet szenved a szárazságtól. A vízkincs egyre inkább felértékelődik napjainkban, és a vizek visszatartására egyre szélesebb körben mutatkozik igény. A Dráva mentén például széles körű összefogással zajlik élőhelyfejlesztés, így javítva a természetes élőhelyek… Tovább »

Elment a Dráva védelmezője, Toldi Miklós

2020. augusztus 13.

Hírek

Váratlanul elhunyt az ismert környezetvédő. Munkássága nyomán mindeddig megmenekült a Dráva gazdag élővilága a horvát állam vízerőmű-építési terveitől. Halála nagy veszteség a Dráva és a természet védelmezőinek.

Mi is kértük felvételünket az UNESCO Bioszféra Rezervátumába

2019. október 3.

Hírek

Az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének (UNESCO) úgynevezett Bioszféra-rezervátum címe – hasonlóan az UNESCO világörökséghez – nagy nemzetközi elismerést jelent, amelynek elnyerésére az országok évente pályázhatnak. A WWF Adria szerint az UNESCO jövő júniusban nyilváníthatja az “Európai Amazóniát” öt országot átívelő bioszféra rezervátummá.

Mekkora a vízlábnyomunk?

2019. április 30.

Hírek

A Föld felszínének mintegy 70%-a vízzel borított, de ennek mindössze 1%-a édesvíz. Így az édesvíz az egyik legértékesebb természeti kincsünk, amit óvnunk kell. Ez létünk alapja, sok esetben azonban mértéktelenül pazaroljuk. Kevesen tudjuk például, hogy mennyi vizet használunk egy nap. A WWF Magyarország egy vízlábnyom-kalkulátorral szeretné tudatosítani és mérni az emberek vízhasználatát.