Hírek
Minden negyedik európai olyan épületben lakik, ahol a beltéri levegő minősége elmarad a nemzeti szabványoktól, és több mint 30 millió polgár él túl sötét lakásban, ami kihat mind a mentális, mind a fizikai egészségre. Minden ötödik hazai lakás penész problémával küszködik. Hogyan lehetnek egészségesebbek és fenntarthatóbbak épületeink?
Hírek
A 2024-es Otthonfelújítási Program, illetve az Európai Unió tervezett intézkedései kapcsán újból előtérbe kerültek a korszerű és energiatakarékos fűtési megoldások, köztük a hőszivattyús rendszerek. Bár egyre több otthon fűtését, hűtését és melegvíz-ellátását biztosítják ezek a készülékek, még mindig akadnak tévhitek a rendszer működésével, hatékonyságával és költségeivel kapcsolatban – ezeket oszlatják most el szakértők.
Hírek
Az Európai Unió nettó üvegházgáz-kibocsátása 8,3 százalékkal csökkent 2023-ban az előző évhez képest, mert jelentősen nőtt a megújuló energia használata. Ez derül ki az Európai Bizottság éghajlat-politikáról szóló éves jelentéséből.
Hírek
Az örökké tartó vegyi anyagok (PFAS) elleni küzdelem összefonódott a Lyonhoz közeli Pierre-Bénite városka nevével, amióta nagy mennyiségben találtak a környéken ilyen anyagokat. De mik is pontosan ezek, és miért okoznak aggodalmat Európa-szerte?
Hírek
Az Európai Unió egyhangú megállapodásra jutott az Energia Charta Egyezményből (ECT) való kilépésről, amit pont az európai zöld pártok már régen követeltek és most üdvözöltek.
Hírek
Elfogadták május 27-én az uniós tagállamok a zöld átállás egyik kulcsfontosságú rendeletét, amely megmentheti az európai nap- és szélerőmű gyártókat, hiszen fontos támogatási keretet jelent az ilyen gyártókapacitások megmaradása, illetve kiépülése számára. A cél az, hogy 2030-ra az EU saját maga állítsa elő a tiszta technológiás berendezések 40%-át, ezzel erősítve az európai ipart az amerikai… Tovább »
Hírek
Tagállami nyomásra egy kulcsfontosságú rendelet „fenntarthatónak” minősíti az atomenergiát, ami meghiúsíthatja az éghajlatváltozás terén tett uniós előrelépéseket.
Hírek
2023 megmutatta azt, hogy az Európai Unió – ellentétben a közvélekedéssel – nem teljesít túl jól a fenntarthatóság terén – ez az egyik fő következtetése a Carnegie Alapítvány elemzésének. S hogy miért nem?
Hírek
2030-ra minden új épületnek, 2050-re pedig a meglévő épületállománynak is kibocsátásmentessé kellene válnia az Európai Tanács és a Parlament javaslata szerint, ami az építmények energiahatékonyságára vonatkozó irányelv felülvizsgálatát szorgalmazza. A tervek között szerepel továbbá a fosszilis tüzelőanyagokkal működő kazánok fokozatos kivonása a forgalomból 2040-ig.
Hírek
A hulladék újrahasznosítása kulcsfontosságú szerepet tölt be az elsődleges erőforrások fogyasztásának csökkentésében. 2020-ban az EU-ban termelt hulladék 9%-a volt köthető a háztartásokhoz; a legnagyobb arányok az építkezések (37,5%), valamint a bányászat és kőfejtés (23,4%) esetén fordultak elő.