Hírek
Statisztikailag nem bizonyítható, hogy sugárzás okozta károk érték volna Japán lakosságát a fukusimai atomerőmű 2011 márciusában történt balesete után. Az ENSZ Nukleáris Sugárzás Hatásait Vizsgáló Tudományos Bizottsága (UNSCEAR) beszámolóját ma a katasztrófa 10. évfordulója kapcsán tették közzé Bécsben.
Hírek
Egy japán szakértői bizottság azt javasolja a kormánynak, hogy eresszék a Csendes-óceánba a Fukusima I. atomerőműben keletkezett, radioaktívan szennyezett vizet, és így szabaduljanak meg tőle – jelentette saját forrásaira hivatkozva a Reuters hírügynökség.
Hírek
A nyolc éve történt fukusimai atomkatasztrófa kármentesítését bírálják helyi lakosok és szakértők. A Greenpeace szerint nem kapnak elegendő védelmet azok, akik a radioaktív szennyezés felszámolásán dolgoznak. Erre az ENSZ is figyelmeztette 2018-ban a japán kormányt.
Hírek
Japánnak sürgősen kezelnie kell a 2011-es földrengésben és szökőárban megrongálódott fukusimai atomerőműnél felhalmozódott sugárszennyezett vizet – szólította fel tegnap az országot a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ).
Hírek
Miközben az jelentős médiafigyelmet generált idehaza, hogy a csernobili atomerőmű-torzó körül napelemes erőművet telepítenének az ukránok – igaz, ezt a tervet Kijev már másodszor süti el –, két fontos, Fukusimával kapcsolatos hír is elsikkadt az elmúlt héten. Ezt a hiányosságot pótolja most Perger András.
Hírek
Feltehetőn megolvadt nukleáris fűtőanyagot talált az egyik robot a hat éve szerencsétlenül járt fukusimai atomerőmű hármas reaktorának vizsgálatakor- közölte az erőművet üzemeltető TEPCO vállalat. Az atomenergia az emberiség öngyilkossága.
Hírek
Japán hat év elteltével is küszködik a 2011. március 11-i hatalmas földrengés és cunami, s különösképpen a fukusimai nukleáris katasztrófa következményeivel. A súlyosan megsérült Fukusima Daiicsi atomerőmű és a körülötte lévő tiltott zóna sugármentesítése akár fél évszázadba is beletelhet.
Hírek
Elárasztották a vaddisznók a fukusimai atomkatasztrófát követően kiürített japán városokat, a hat év után hamarosan visszatérő lakók aggódnak a portyázó csordák miatt.
Sajtótájékoztatók
Popovics Péter: Fukushima Maradjunk vagy menjünk? könyvbemutató. A könyv szerzője Popovics Péter, aki a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 280 km-re) élte át a 2011. márciusi történelmi földrengést, mely 3.11-ként került be a japán köztudatba, és melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét.
Hírek
A fukusimai atomerőművet üzemeltető Tokiói Elektromosenergia-szolgáltató Vállalat (TEPCO) két héten belül a második robotot is beküldte az atomerőmű 2-es blokkjába. Ennek is annyi.