A világ jövője a tét – avagy közösen kell kitaposnunk a zöld utat!

2023. május 24.

Hírek

Alig néhány évvel vagyunk a COVID-világjárvány kitörése után, a szomszédunkban jelenleg is zajlik az Ukrajna elleni orosz háború, Európa energiakrízissel küzd, nyakunkon a klímaválság, az élelmiszerek áremelkedése (különösen Magyarországon) egyre súlyosabb probléma, olyan forradalmi változások zajlanak a biotechnológia, az informatika, a mesterséges intelligencia területein, amelyek minden bizonnyal alapvető átalakulásokat hoznak majd a munkaerőpiacon is –… Tovább »

Biztatóan indult, de csalódás a kormány válságkezelése

2020. június 10.

Hírek

A koronavírus járvány sok rossz hatása között az egyik kivétel talán az volt, hogy járvány és a karantén sokakat ráébresztett arra, hogy az elmúlt évtizedekben kiépült világgazdasági rendszer, az áruk korlátlan globális kereskedelme, a felesleges fogyasztás és a távoli utazások megállíthatatlan növekedése nem fenntartható.

Koronaválság – Minden más lesz ezután?

2020. április 22.

Hírek

A Föld napja mindig alkalom ad arra, hogy számot vessünk, hogy állunk a jövőnket érintő legfontosabb ügyekkel. Idén, a koronaválság különösen aktuálissá teszi, hogy elgondolkodjunk, merre haladunk tovább a következő években. Hiszen minden válság egyben lehetőség is a változásra. Kérdés, hogyan tudunk vele élni vagy a koronaválság is csak egy újabb állomás lesz globális összeomlás… Tovább »

Az idő szorításában – Dorosz Dávid könyvének bemutatója

2019. november 19.

Helyszín: Budapest Szent István körút 26

Sajtótájékoztatók

Sorsfordító éveket élünk. Világunknak az a berendezkedése, ami az elmúlt évszázadokban alapvetően határozta meg először a Nyugat, majd a globalizáció révén ma már szinte az egész emberiség életét, a szakadék felé halad. Mégpedig egyre gyorsabb ütemben: az időnk fogy. Veiszer Alinda beszélget Dorosz Dáviddal, Az idő szorításában című kötetéről.

2030-ra jönnek a víz és élelem konfliktusok

2012. december 11.

Hírek

A népességnövekedés a víz és az élelem miatti konfliktusokhoz vezet, főként a Közel-Keleten és Afrikában – állítja az amerikai Nemzeti Hírszerzési Tanács Global Trends 2030 tanulmányának a legrosszabb esettel számoló forgatókönyve. A pesszimista szcenárió szerint a stabilitás hiánya hozzájárulhat a világgazdaság összeomlásához.

Az űrből nézve is csak egy Földünk van?

2012. május 15.

Hírek

Radikális lépésekre van szükség világszerte – figyelmeztet a WWF által kétévente kiadott tanulmány, amelyet idén egy űrállomásról mutattak be! A növekvő fogyasztás, az erőforrások egyre intenzívebb használata és a sokasodó népesség egyre elviselhetetlenebb terhelést jelent Földünknek, világít rá a 2012-es Élő Bolygó Jelentés.

Kimerülő globális termőföld- és vízkészletek

2012. február 16.

Hírek

Az elmúlt 50 évben a természeti erőforrások egy része a kimerülés szélére jutott, ami fölveti a kérdést, hogy 2050-ben hogyan tudnak majd a világ országai gondoskodni kilencmilliárd ember élelmezéséről – figyelmeztet az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) egy jelentésében.

Ban Ki-mun klímacsúcs előtti figyelmeztetése

2011. szeptember 13.

Hírek

Ban Ki-mun ENSZ-főtitkár a héten Ausztráliába látogatott, ahol a Sydney-i Egyetemen tartott beszédében ismételten felhívta az egész világ figyelmét a klímaváltozás létező és megoldásra váró problémájára. Ban Ki-mun felszólította az idei, a dél-afrikai Durbanban tartott klímacsúcs résztvevőit eddigi erőfeszítéseik megduplázására, és a még fennálló idő vészesen közeledő lejártára.