Hírek
Az északi féltekén július elejétől augusztus végéig tartó legmelegebb nyári időszakot az angol szlengben „dog days” néven illetik, ami a magyar „kutya meleg van” kifejezésre rímel. Első pillantásra ez mindkét nyelvben abból az évszázados megfigyelésből eredhetne, hogy az ember leghűségesebb barátja nagyon rosszul viseli, ha nagyon meleg van, s a nyelvét kinyújtva liheg.
Hírek
A Körös-Maros Nemzeti Park Körös-ártér részterületén élő hüllők és kétéltűek a rájuk jellemző különleges módon, hibernált állapotban töltik a telet. Mozdulatlanul várják, hogy a tavaszi napfény újra felmelegítse őket.
Hírek
A tudósok sikeresen újjáélesztettek egy orsóférget, amely elképesztően hosszú ideig, 46 000 évig volt fagyot a szibériai talajban. Ez az ősi féreg olyan fenséges lényekkel élt együtt, mint a gyapjas mamutok, az óriási jávorszarvasok és a kardfogú tigrisek. Az orsóférget több mint 10 méterrel a felszín alatt találták.
Hírek
A hó és a fagy a klímaváltozással egyre ritkább vendég Magyarországon, így joggal merülhet fel, hogy ha a tél enged szorításából, vajon az állatvilág is fellélegezhet? Vagy épp ellenkezőleg. Így pusztít az enyhe tél az állatok között.
Hírek
Természetesen a gyöngyös hátú ürgék, akárcsak a pelék, cickányok vagy denevérek a hosszú, táplálékhiányos téli hónapokat valódi téli álomba, úgynevezett hibernációba merülve töltik.
Hírek
A kolibrit talán arról ismerhetik legtöbben, hogy a világon a leggyorsabban képes verdesni a szárnyaival, így olyan, mintha lebegne, miközben hosszúkás nyelvével megszerzi a virágokból a táplálékát. A madárnak azonban van egy másik tulajdonsága is, amiről valószínűleg kevesen hallottak eddig.
Hírek
Január 22-én egy bonyhádi társasház szigetelése során 933 példány, téli álmát alvó rőt koraidenevérre (Nyctalus noctula) bukkant a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őre. Előzőleg értesítette őt a szigetelést végző bátaszéki vállalkozó, mert a korábbi tapasztalatok, az ürülék és a hangok alapján gyanítható volt denevérek jelenléte.