Tények a hódokról és a konfliktuskezelésről

2023. január 29.

Hírek

A hód nem vadászható. Miért jó ez? A természetvédőknek azért, mert így továbbra is az ő hatáskörükbe tartoznak az ökoszisztéma-mérnök fajjal kapcsolatos döntések, a vadgazdálkodóknak pedig azért, mert így biztosan nem merül fel, hogy a vadgazdálkodó fizessen hódkárt.

Miért fontosak a hódtavak?

2022. július 25.

Hírek

Magyarország területére az 1990-es évek elején Nyugat-Európából indult a hódok természetes visszatelepülése, egyre több helyen észlelték nyomait, vagy látták az állatokat a Duna, Mura, illetve a Rába mentén. Napjainkra gyakorlatilag hazánk minden jelentősebb vízfolyására eljutott ez a rágcsálófaj.

Hódvárat és egy négyhektáros vizes élőhelyet pusztítottak el ismeretlen tettesek

2022. február 8.

Hírek

Sokan emlékezhetnek még a fővárosi jelentőségű Szilas-tó Természetvédelmi Területet ért élőhely pusztításra, mely egy nagy kiterjedésű magántulajdonú erdő jogszerűnek mondott tarvágásával kezdődött, majd a fővárosi illetékes hatóságok előírására fittyet hányó természetkárosításban csúcsosodott ki. Most újabb súlyos természetkárosítás történt Rákospalotán!

Egyre északabbra jutnak a hódok

2021. december 23.

Hírek

A hódok jelentősen befolyásolják a környezetet, a gátjaik miatt például nő a vízfelület, ami a sarkvidéken a permafroszt olvadásához vezet. A folyamat hatására metán és szén-dioxid szabadul fel a korábban fagyott talajból.