Az árvíz ellenére biztonságban van a budapestiek ivóvize

2024. szeptember 18.

Hírek

Szombaton tetőzhet Budapesten az elmúlt évek legnagyobb árvize. Ugyanakkor a Duna mentén található ivóvíz-termelőkutak és így az ivóvízellátás biztonságban vannak, véli a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont szakembere. Az ökológus szerint ilyenkor a legfontosabb természetesen az árvízhelyzet kezelése, de hosszú távon a víz megtartására is gondolni kell.

A vízhiány mellett az elérhető víz minősége is veszélyben az éghajlatváltozás miatt

2022. július 23.

Hírek

Jelenleg a világ népességének negyede nem jut biztonságos ivóvízhez, és az éghajlatváltozás hatására fokozódó szélsőséges időjárási események is kockázatot jelentenek a vízminőségre. A permafroszt olvadása, a gleccserek visszahúzódása, a víztestek melegedése, az árvizek, erdőtüzek fokozódása és az eróziós folyamatok is káros hatással vannak a megmaradó ivóvízkészleteinkre.

A rezsicsökkentés miatt előbb utóbb szitává válik a hazai ivóvíz hálózat

2021. november 30.

Hírek

Sárga, barna, iszapos, büdös víz folyik időnként a csapotokból? Rendszeresek a csőtörések a környéketeken? Volt, hogy vízhiány lépett fel a településeteken? Esetleg nincs is lehetőségetek egészséges ivóvízhez jutni? E problémák sok millió ember életét keserítik meg, sok ezer ember egészségét veszélyeztetik Magyarországon.

Leállították a Velencei-tó vízpótlását

2021. október 7.

Hírek

Befejeződött a Velencei-tó vízpótló rendszerének öt napon keresztül tartó üzemirányítási vizsgálata, és megtörtént az eredmények kiértékelése. Rosszak a vízminőségi eredmények.

Borúra derű – a dunai hajóútfejlesztés árnyoldalai és lehetőségei

2021. július 3.

Hírek

Milyennek szeretnénk látni a Dunát? Egészséges, sokszínű élettérnek vagy pusztuló élővilágú, teherforgalmat bonyolító vízisztrádának? Minden fejlesztés, ami jelentős hatással van a Dunára, befolyásolja országunk élhetőségét. Természetvédelem és/vagy teherhajózás?

Az emberek harmadának nem jut ivóvíz

2021. március 22.

Hírek

A föld népességének harmada, 2,2 milliárd ember nem jut tiszta ivóvízhez – hangzott el az ENSZ fenntartható fejlődés 2030-ig tartó programjának vízzel kapcsolatos céljainak megbeszélésén. Naponta 700 gyerek halálát okozza a vízszennyezés. A biztonságos ivóvíz hiánya világméretű „erkölcsi kudarc”.

Íme az országos ólomtérkép: a csapvízminták 14 %-a problémás

2020. október 27.

Hírek

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által készített ólomtérképen a lakosság és az intézmények által beküldött csapvízminták alapján az országos ólomszennyezettséget ábrázolják. Összességében a csapnyitási minták 14 %-a haladta meg a határértéket, és a fővárosi csapvízben találták a legtöbb ólmot. Végleges megoldást a csövek teljeskörű cseréje nyújtana, ami igen költséges lenne, ezért az NNK bevizsgálta az… Tovább »

Ólom a vízben: mire várunk?

2020. július 7.

Hírek

Olyan háztartási víztisztító berendezéseket vizsgál a Nemzeti Népegészségügyi Központ, amelyek képesek lehetnek megtisztítani a csapvizet az esetleges ólomszennyezéstől. Szeptemberre hozhat eredményt a nehézfémet valóban kiszűrni képes tisztítóberendezések vizsgálata.

Öntsünk TISZTA vizet a pohárba!

2019. június 2.

Hírek

Teli van antibiotikummal a Duna: ez a gyógyszerek által a legszennyezettebb folyó Európában. A Magyar Víziközmű Szövetség az alábbiakban reagált a napokban megjelent – folyóink vizeinek antibiotikumtartalmát boncolgató hírekre.