Ha péntek, akkor fülesbagoly

2021. február 3.

Hírek

Mit jelez az, ha az erdei fülesbagolynak feláll a fülnek hitt tollazata? Hogyan képes hatékonyan pockokra vadászni? Milyen veszélyek leselkednek rájuk? Miért Túrkeve hazánk bagoly fővárosa? Emellett még sok érdekes kérdésre is válaszol Kovács Ágnes “fülesbagoly koordinátor”, aki gyerekkora óta e gyönyörű madarak szerelmese.

Ökoturizmus konferencia: fenntartható turizmus fejlesztésének lehetőségei

2019. május 03. - 2019. május 05.

Helyszín: Túrkeve, Fekete István Oktatóközpont

Programok

A Nimfea Természetvédelmi Egyesület „Fenntartható turizmus fejlesztésének lehetőségei a vidékfejlesztési és természetvédelmi kihívások tükrében” című konferenciájának programja Lehetőséget vagy veszélyt jelent az ökoturizmus esetleges térnyerése? A turizmus fenyegetést jelent-e a természeti értékek fennmaradására, vagy éppen ellenkezőleg, az idegenforgalmi bevételek hozzá tudnak járulni a természetvédelmi feladatok finanszírozásához? Mi a felelőssége és szerepe az utazónak és az… Tovább »

A túrkevei fülesbaglyok jóllaktak

2015. január 21.

Hírek

Közel egy évtizede természetvédők és önkéntesek minden télen felmérik az erdei fülesbaglyok helyi populációit a Nagykunságban. A mostani mustra szerint az éjszakai ragadozó madarak egyik legnépszerűbb téli gyülekezőhelyeként ismert Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisvárost, Túrkevét ezúttal minden eddigit felülmúló számú bagoly választotta nappali pihenőhelyéül.

Számolj te is erdei fülesbaglyot!

2011. december 14.

Hírek

Az erdei fülesbagoly (Asio otus) hazánk egyik legközismertebb fészkelő bagolyfaja, ennek ellenére sajnos sem a fészkelőállomány, sem a telelőállomány nagyságával nem vagyunk tisztában. A Nimfea Természetvédelmi Egyesület ismét várja az önkéntes felmérőket.

Farkastörvények a farkasok vadászatában

2011. december 3.

Hírek

A Magyar Természetvédők Szövetsége és tagszervezete a Nimfea Természetvédelmi Egyesület panaszt nyújtott be az Európai Bizottsághoz, amelyben kérik, hogy a Bizottság vizsgálja felül a szlovákiai farkasvadászat gyakorlatát, mert e nélkül veszélybe kerülhet a szlovák és a környező országokban élő farkaspopuláció.

Vizes élőhelyek védelméért dolgozik Európa 7 országa

2011. szeptember 10.

Hírek

A Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) tagszervezete, a Nimfea Természetvédelmi Egyesület vezetésével 7 ország és összesen 14 partnerszervezet vesz részt a Natura 2000-es hálózat vizes élőhelyeinek megóvását szolgáló programban. Az idén induló és 2014-ben záruló projekt fő céljai közé tartozik az érintett területek jobb kezelésének és jogi védelmének kialakítása, valamint a fenntartható turizmus népszerűsítése.

Természetvédelmi szeminárium az apródad élőhelyekről

2011. június 03. - 2011. június 05.

Helyszín: Fekete István Oktatóközpont, Túrkeve

Programok

A Fekete István Környezet- és Természetvédelmi Oktatóközpont XI. TERMÉSZETVÉDELMI SZEMINÁRIUMA APRÓVAD ÉLŐHELYEK FENNTARTÁSÁNAK TERMÉSZETVÉDELMI VONATKOZÁSAI(Vadgazdálkodók és természetvédők együttműködési lehetőségeinek bővítése a biológiai sokféleséget növelő habitatstruktúráért) A vadászati sajtó -csak úgy, mint az alföldi vadásztársaságok -a belvíz okozta kár mérhetetlen hatásairól számolnak be. A Nimfea Természetvédelmi Egyesület véleménye ettől eltérően az, hogy habár sok területen megsínylette… Tovább »

A vadászat reformja nem egyenlő a védett fajok lelövésével

2011. május 6.

Hírek

A Nimfea Természetvédelmi Egyesület állásfoglalása szerint a süketek párbeszédeként értékelhető a közelmúltban a dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes úr által képviselt vadászati szervezetek és némely civil zöld szervezet, valamint egyes aktivisták között zajló vadászati-természetvédelmi érdekellentétekről fellángolt vita.