Miközben az Európai Unió álláspontja egyértelmű az orosz energiafüggőség ügyében, Magyarország és Szlovákia külön utakon járnak. A Mol az egyetlen régiós szereplő, amely továbbra is importál orosz nyersolajat.
orosz olaj
Ennyi! Csehország 6 évtized után nem vásárol többé orosz olajat
Több mint 60 év után először történik meg, hogy a Cseh Köztársaság által vásárolt nyersolaj teljes egészében Nyugat-Európából származik – jelentette be a cseh miniszterelnök. Prága ugyanakkor továbbra is importál orosz nyersolajból készült szlovák és magyar üzemanyagot.
Magyarország leválna az orosz olajimportról, ha az Európai Unió segíti finanszírozni
A MOL felmentést kapott az orosz olaj vásárlásának uniós tilalma alól, de nem tudni meddig. A cégcsoport több millió eurós uniós forrást szeretne, hogy megszüntesse a Moszkvától való függőséget.
Gyorsan elhozhatja a békét az orosz energiaexport megnehezítése
Szigorítsák és a gyakorlatban is hajtsák végre az orosz olajra és gázra kivetett szankciókat – ezt kéri közös levelében 65 civil szervezet azoktól a kormányoktól, amelyek képviselői részt vesznek Svájcban az Ukrajna újjáépítéséről szóló konferencián.
A 2022-es évi klímaharc mérlege
Tökéletesen illusztrálja néhány év végi hír, mennyire vegyes képet mutat a 2022-es év, ha a klímaváltozás elleni harc és a kibocsátáscsökkentés irányába tett erőfeszítések terén elért eredményeket szeretnénk értékelni. A kudarcok mellett áttörést is hozott a klímaváltozás elleni harcban 2022.
Nemzeti inzultáció kontra zöld konzultáció
A Fidesz úgy indított nemzeti konzultációt az energiaválságról, hogy abban egy szó sem esik az egyetlen valódi megoldást jelentő zöldfordulatról. Ez a legegyértelműbb bizonyítéka annak, hogy a kormányt valójában most sem érdekli egyáltalán az emberek véleménye. A nemzeti mintájára indította zöld konzultációt az LMP. De mint minden „konzultáció”, ez is demagóg, és érdemben semmin se…
Hova tűnnek el az orosz olajat szállító tankerek?
Ugyan az EU nagy nehezen tető alá hozott hatodik szankciós csomagja csak decembertől tiltja meg a tengeren szállított orosz kőolaj importját, a hírnevüket féltő nyugati olajvállalatok már a háború kirobbanása után elkezdték csökkenteni, megszüntetni az orosz kőolaj felhasználását.
A kis gömböc kalandja az olajszankcióval
Az orosz olaj EU-s szankciója lett az európai energiaipar kis gömböce: elkezdett görögni, csak duzzad szegény, és várjuk mikor fog már kipukkadni. Ez a rövid írás azt próbálja meg összefoglalni, hogyan lett ebből az egyszerű ötletből ekkora PR-botrány. A MOL napi 4 millió dollár extraprofitot kaszál az olcsó putyini olajon.
Így is csökkenthető az orosz olajfüggés: kétütemű robogók tiltása, és autómentes vasárnapok
Mindenkit rá kellett, hogy döbbentsen Oroszország agressziója Ukrajna ellen, hogy nemcsak az éghajlati katasztrófa előidézésével, hanem hazánk kiszolgáltatottságával is fizetünk azzal, hogy gazdaságunkat, életünket a fosszilis energiára és különösen az import fosszilis energiára alapoztuk. Ezt a helyzetet mi hoztuk létre, nekünk is kell helyrehoznunk. Civilek nyílt levélben kérik a budapesti önkormányzatokat a kőolajfelhasználás csökkentésének elősegítésére.
A Mol extraprofitját védi a magyar állam Brüsszelben
Hamis érvekre hivatkozva vétózná meg a kormány az uniós orosz energiaembargót, csak hogy a Mol nyereségét ne veszélyeztesse semmi, amit az olcsó orosz olajon zsebel be – véli a Greenpeace Magyarország. A Mol-csoport első negyedéves pénzügyi jelentéséből kiderül, hogy 38 %-kal növekedett a profitja (271 milliárd forintra) 2021 első három hónapjához képest. A magyar kormány…