Hírek
A Magyar Kutatási Hálózat Balatoni Limnológiai Kutatóintézetének munkatársai növekedési és testösszetétel-vizsgálatokkal igazolták, hogy a szénhidrát helyett a zsírraktározásra való átállás képessége lehet az oka az inváziós kvagga kagyló sikeres elterjedésének a Balaton táplálékszegény keleti medencéjében.
Hírek
A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. évente 30–40 tonna partra vetődött haltetemet gyűjt össze és szállít el önköltségén. Ez az érték a Balatonban élő halmennyiség becsült biomasszájához viszonyítva elenyésző mennyiség: ≈1%.
Hírek
Elkezdődött a ponty, a harcsa és a compó fajlagos fogási tilalmi ideje, de tegnap óta újra szabad horgászni a fogassüllőre, a balinra és a sügérre – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Hírek
Kuriózumok a halastavaink Európában: a természetvédelmi kincsnek számító vizes élőhelyeken tenyésztett hal húsa is egészségesebb. A tógazdaságok azonban nehezen maradnak fenn, ha csak évente egyszer, karácsonykor eszünk hazai halat.
Hírek
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal munkatársai az egyik közösségi oldalon felfigyeltek egy 31 900 forint halgazdasági értékű, gyaníthatóan lopott pontyra. Az óriási tőpontyot feltehetően ellopták élőhelyéről, hiszen amúgy nehezen juthatott volna Heves megyei otthonából egy Pest megyei bányatóba. A horgászcsalogató óriások a feketepiacon cserélnek gazdát horror összegekért.
Hírek
A 10 éves Öko-forrás Közhasznú Alapítvány 2017-ben ötödik alkalommal adta át a díjat a hazai biodiverzitás megőrzéséért végzett kiemelkedő tevékenység elismerésére.
Hírek
Az évszázad végére a tengerek és óceánok hőmérséklete 2-4 Celsius fokkal emelkedik a Nemzetközi Klímaváltozási Panel légborúlátóbb előrejelzése szerint. Hogyan hat ez a magas kereskedelmi értékű kagylókra, rákokra, halakra?
Hírek
Mától hét halfaj, többek között a garda, a márna és a ponty esetében lejár a fogási tilalmi idő. A bővülő horgászati lehetőségek és a nyárias időjárás kihasználásához idén is jó választás a turista állami horgászjegy.
Hírek
Idén indult a fokgazdálkodás a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Rákóczifalva határában, amelynek köszönhetően hosszú távon jelentősen gyarapodhat a tiszai halállomány. Az eddigi eredmények biztatóak, a szaporulat többségét pontyok és ezüstkárászok alkotják. Előbbiek szelektálás után a Tiszában találnak új otthonra, a tájidegen kárászokat pedig elszállítják vagy megsemmisítik.
Hírek
15 millió dollárt különítettek el arra, hogy kipusztítsák a kontinens egyik legkártékonyabb halát, a pontyot – jelentette be az ausztrál kormány. A kórokozót a Murray-Darling medence természetes vizeiben engednék szabadjára a szakemberek.