Így szolgáljuk ki közpénzből az arab ingatlanmutyit

2024. április 23.

Hírek

Miközben a bérlőket már kidobálják, a felszín alatti hulladékot csak jövő ősszel kezdik elvinni a mini-Dubaj területéről. A projektért felelős Építési és Közlekedési Minisztérium befejezte a Rákosrendezőn, a tervezett mini-Dubaj beruházás területén lévő hulladék felmérését. Szerintük Budapest egyik legnagyobb illegális hulladéklerakójának felszámolása zajlik.

Karácsony szerint fel lehet mondani a Rákos-Dubaj-szerződést

2024. március 27.

Hírek

Gyakorlatilag felmondhatatlan szerződést kötött az állam az Egyesült Arab Emirátusokkal mini-Dubajról, a Rákosrendezőn építendő új városrészről. “Minden szerződést föl lehet mondani, vagy módosítani, főleg olyat, ami nem érdeke Magyarországnak és a városnak” – mondta Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere a Klubrádió Reggeli gyors műsorában.

Vitézy 7 kérdése Rákosdubaj kiürítésével kapcsolatban

2024. február 16.

Hírek

A volt közlekedési államtitkár kérdései között szerepel, hogy épülnek-e megfizethető lakások vagy kizárólag az arab befektetők szándéka diktál, és így luxusberuházásra adja át a kormány a területet. Vitézy Dávid arra is kíváncsi, hogy mit kap a város, mi lesz a kisföldalattival és a Vasúttörténeti Parkkal?

Rákosrendező városfejlesztése

2024. február 27.

Helyszín: Budapest Ötpacsirta utca 2

Sajtótájékoztatók

A magyar Építőművészek Szövetsége és a MUT Budapesti és Pest megyei Területi Csoportja tisztelettel meghívja Önt a Rákosrendező városfejlesztése témában tartandó szakmai beszélgetésre, 2024. február 27-én (kedden) 17 órai kezdettel.

Rákosdubaj, vagy parkváros Rákosrendezőn?

2023. december 15.

Hírek

Rákosrendező Budapest egyik aranytartaléka. Bár most elhagyott és szennyezett barnaövezet, de a 250 hektáros terület aktív része lehetne egy élhető, zöld fővárosnak. Vajon a város érdekei a fontosabbak, vagy az Orbán kormány „baráti” arab ingatlanbefektetőjének profitja?

Budapest sebhelyei: 28 Margit-szigetnyi terület áll kihasználatlanul

2023. július 26.

Hírek

A fővárosban 28 Margit-szigetnyi barnamezős terület áll többnyire kihasználatlanul. Egykori gyártelepek, egészségügyi intézmények, sőt patinás villák is pusztulnak, miközben a telek vagy nem kell senkinek, vagy éppen nagyon jól jár vele az új vevő, ha közel van a tűzhöz.