Hírek
A Föld hat kontinensének 174 száraz területén végzett élőhelyrekonstrukciós kísérleteket vizsgálta az a nemzetközi kutatás, amelyben a Debreceni Egyetem ökológusa is közreműködött. Eredményeiket a neves Nature Ecology & Evolution szaklapban publikálták.
Hírek
A Hortobágy határán, több ezer hektáron terül el az egykori bombázó lőtér. Ezen a bombatölcsérekkel szabdalt és rengeteg, fel nem robbant lőszert rejtő, évtizedek alatt tönkretett területen végre begyógyítják a sebeket.
Sajtótájékoztatók
A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel meghívja Önöket a „Természetvédelmi fejlesztések a Hortobágyi Nemzeti Park Egyek-Pusztakócsi mocsarak területén” című, KEOP-3.1.2/2F/09-11-2011-0009 azonosítószámú pályázat sajtótájékoztatójával egybekötött projektzáró rendezvényére.
Hírek
Ma adták át a Művészetek Palotájában az UNESCO és a L’Oréal A Nőkért és Tudományért díját, amelyet idén is három, kiemelkedő eredményt elért kutatónő kapott.
Hírek
Az Őrségi Nemzeti Parkban uniós forrásból 400 hektáron állították vissza a rétek eredeti növényzetét. 150 hektáron facsoportokat telepítettek, a békák, gőték számára pedig vizes élőhelyeket hoztak létre.
Sajtótájékoztatók
A Budapesti Corvinus Egyetem, Tájtervezési és Területfejlesztési Tanszéke és további hét közép-európai partner nemzetközi Interreg projektjének célja a közép-európai tájak megőrzése, kezelése. A hazai projektrész kiemelt mintaterülete a Somogy megyei Nagyberek.
Hírek
Befejezte a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a Salgótarján közeli eresztvényi Nagy-bánya rehabilitációját. A felhagyott bányaterület rendezését az ott található kiemelkedő földtani értékek megóvása indokolta. A bányafalon a fokozottan védett uhuk számára fészkelési lehetőséget is kialakítottak.
Sajtótájékoztatók
„Élőhelyvédelem és helyreállítás a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság területén” valamint „Élő- és élettelen természeti értékek megőrzése, rekonstrukciója érdekében történő komplex beavatkozás a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Kígyósi-puszta területi egységén”
Sajtótájékoztatók
A Mohács melletti Szabadság-szigetet és mellékágát 1982-ben egy kőgáttal elzárták a főágtól, így az iszapfeltöltődés miatt az addig rendkívül színes és gazdag élővilág erőteljes pusztulásnak indult. A WWF Magyarország partnereivel vállalta, hogy egy 5 éves program keretében helyreállítja a természetes állapotokat a szigeten.