Nem tudom, mi a bajod az átláthatósági törvényjavaslattal. Miért baj, ha a kormány átláthatóságot kér azoktól, akikről úgy ítéli meg, hogy a közbeszédet és a belpolitikát így vagy úgy, de alakítják? Hogyan tenné tönkre a demokrácia jövőjét az „ellehetetlenítési” törvény, a szájzár tervezet?
telex
Az éves magyar GDP 2 százalékával támogatjuk a szegény ázsiai multikat
Szijjártó Péter beismerte: 1500 milliárdot költött el a kormány az ázsiai tulajdonú akkugyárakra. Ez a magyar GDP két százalékának megfelelő összeget jelent, miközben az ország gazdasági teljesítménye egyre siralmasabb.
Műfüvet a térkőre, és meglesz a 60 celsius fok
Sorra dőlnek a hőmérsékleti rekordok a nyáron, lassan a legtöbb lakásban nem lehet kibírni a hőséget a 10-20 éve még felesleges luxusnak ítélt klíma nélkül. De az emberek a városokban a köztereken is töltenek időt. Nemcsak olyankor, amikor dolgozni, bevásárolni, ügyeket intézni mennek, de ideális esetben társasági életet is élnek a köztereken. Ehhez azonban megfelelő…
Rákosi-féle iparosítás vagy a magyar gazdaság kiugrási lehetősége?
Magyarország akkumulátorgyártó nagyhatalom lesz – döntötte el az Orbán rezsim néhány éve, és ha minden így megy tovább, valóban azok is leszünk. Már ha nagyhatalomnak lehet nevezni, hogy a külföldi tulajdonú, külföldi technológiát és részben külföldi munkásokat alkalmazó környezetszennyező gyárak Magyarország területén működnek.
Másfél hónapra le akarta zárni a Kéktúra útvonalát egy vadász
„Felháborító esettel találkoztam: az utóbbi időben méltán népszerű Országos Kéktúra útvonalát a Sirok–Szarvaskő szakaszon Bátor mellett másfél hónapra lezárták vadászat miatt, ezt követően pedig 3,5 hónapig csak napi 3 óra hosszat használható ez a szakasz” – számolt be a Telex egyik olvasója.
Bura az apró francia falu az atomenergia-ellenállás főhadiszállása
Aki hallotta már a franciaországi Bure nevét, az valószínűleg vagy a környékbeli atomellenes aktivisták központja, vagy az itt hamarosan felépülő atomtemető miatt találkozott vele. Az alig 80 fős falu mellé hoznák ugyanis a franciák legveszélyesebb nukleáris hulladékát, a fogadtatás pedig igencsak vegyes:
A fakivágós rendelettől megijedt mindenki, pedig nagyobb bajuk is van az erdőknek
Az elszálló rezsiárak miatt volt szükség a kormányrendeletre, amivel a miniszter szerint valójában meg akarták óvni az erdőket. De a következő időszak átrendezheti a fakitermelés piacát, megzavarhatja az erdők élővilágát, és a természetvédők szerint a klímaváltozás közepén eleve át kellene gondolni azt, hogyan kezeljük az erdőket.
15 év alatt kinyírjuk a Balatont, ha nagyon agyatlanul viselkedünk
Szép tiszta a víz és csak kicsivel alacsonyabb az ilyenkor megszokottnál, a kiszáradás láthatóan nem fenyegeti, akkor mi a gond a Balaton körül? – tettek fel a kérdést a Telex a tóval foglalkozó szakembereknek. 1. az eső hiánya, 2. a természetpusztító beruházások, 3. a 80′-as –90′-es évek elavult infrastruktúrája, 4. a kiszámíthatatlan klímaváltozás. Ja és…
Kutyamutyi – Magyarország, a kutyagyártó nagyhatalom
A hatalmas kereslet miatt a szaporítók túltenyésztik a kutyákat, akik rossz körülmények között nőnek fel, és nem kapnak megfelelő orvosi ellátást. Ezeknél a kutyáknál csak később jelennek meg súlyos betegségek és sokan közülük fiatalon el is pusztulnak. A telex 2 évig forgatta dokumentumfilmjét a hazai kutyagyárakról, és az állatvédelemről.
Palkovics László szerint hamarosan indul a hulladékkoncesszió
Pillanatokon belül a finisébe érhet a hazai hulladékgazdálkodási rendszer teljes reformja. A fő cél az, hogy a hulladékkal kezdjünk valamit, ne feltétlenül hulladékként, hanem inkább másodlagos nyersanyagként tekintsünk rá.