Ragadozótlanítottak egy viperás gyepet

2021. február 11.

Hírek

A rákosi vipera kiskunsági állományának fennmaradását feltételezhetően jelenleg a ragadozók veszélyeztetik a leginkább. A vörös róka, a borz és több madárfaj is előszeretettel vadászik rájuk és fogyasztja őket. A Kiskunsági Nemzeti Park egy nagy kiterjedésű hálórendszert épített a ragadozók távoltartására az egyik vipera-élőhelyen.

Ma fókuszban a rákosi vipera

2016. szeptember 3.

Hírek

A hagyományokhoz híven idén is szeptember első szombatján rendezik meg Magyarország legveszélyeztetettebb gerincesének, a rákosi viperának a napját.

Vipera-LIFE – egy kígyó élete – sajtóvetítés

2014. szeptember 02.

Helyszín: Budapest Múzeum utca 7

Sajtótájékoztatók

Már hagyomány, hogy minden év szeptemberének első szombatja hazánk legveszélyeztetettebb gerincesének, a rákosi viperának a napja. Az érdeklődök, többek között megtudhatják, hogy mik azok a könnyen azonosítható morfológiai jegyek, amelyek alapján megkülönböztethetjük a viperákat az ártalmatlan siklóktól.

Vipera rekord a Kiskunságban

2012. augusztus 30.

Hírek

Rekord számú, 328 fokozottan védett rákosi vipera született idén 30 anyától a tenyésztésükre és védelmükre létrehozott Rákosivipera-védelmi Központban. Bár a szokatlanul meleg idő miatt a kígyók a korábbi évekhez képest 1-2 héttel hamarabb hozták világra utódaikat, azonban úgy tűnik a hőség nem viselte meg az amúgy nagyon érzékeny hüllőket.

Szabadon újabb 80 rákosi vipera

2012. augusztus 1.

Hírek

Több mint 80 – a kunpeszéri Rákosivipera-védelmi Központban született – kígyó csatlakozott vadon élő fajtársaihoz a Kiskunságban. A mostani akcióval 190-re nőtt a védelmi programban nevelt, de már szabadon bocsátott viperák száma.