Évente akár 4 milliárd forintot is eltúráznánk a pilisi erdőkben

2024. január 9.

Hírek

„Ingyenesnek és gyakran magától értetődőnek vesszük a természet által a társadalomnak nyújtott előnyöket, pedig a zöld környezet megléte manapság már korántsem evidens.” Corvinus Egyetem, 2023. Mekkora az erdők turisztikai-rekreációs értéke?

Nagyszabású erdei kerékpárút-felújításba kezd a Pilisi Parkerdő

2022. június 14.

Hírek

A Pilisi Parkerdő Zrt. az elmúlt években 350 kilométer erdei kerékpárutat jelölt ki a Budai- és a Visegrádi-hegységben, illetve a Pilisben. Ez a Pilis Bike hálózat, melyet évente több tízezren használnak, és útvonalai az ország leglátogatottabb erdei kerékpárútjai közé tartoznak. Június közepén a Pilis Bike közel tizenöt százalékát, 45 kilométert érintő felújítás kezdődik.

Megújult az Apátkúti-völgyben lévő tó

2020. június 14.

Hírek

Befejeződött a Visegrádi-hegység egyik leglátogatottabb kirándulóhelyén, az Apátkúti-völgyben lévő tó felújítása. Az 1983-ban létesített völgyzárógátas Apátkúti-tóban megindult az eutrofizáció, vagyis a feltöltődés, ezért a tavalyi ősztől idén májusig tartó munkálatok során a tavat megtisztították az iszaptól, megjavították a rajta található zsilipet, majd feltöltötték.

22 denevérfaj él a Pilisi Parkerdő területén

2019. június 6.

Hírek

A denevérek az erdő természetességének indikátorai, emblematikus jelölő fajok. Rejtett életmódjuk miatt szinte csak alkonyatkor, vadászat közben csodálhatjuk meg ezeket a kivételes repülő emlősöket. Megmaradásuk feltétele az erdőterületen lévő odvas, álló holtfa jelenléte, valamint táplálkozó- és telelő helyeik ismerete.

A Visegrádi-hegység és a Pilis denevérfaunája

Kiadványok

A fenntartható erdőgazdálkodás és az erdőgazdálkodók természetvédelmi tevékenységének egyik jelentős eredményét mutatja be a Pilisi Parkerdő Zrt.  2019-es Környezetvédelmi Világnapra elkészített kiadványa, amelyből a Pilisben és a Visegrádi-hegységben folytatott Dunazugi Denevérkutató Programot ismerhetik meg az érdeklődők. A Visegrádi-hegység és a Pilis denevérfaunája címmel közzétett tanulmányból az érdeklődők többek között azt a 22 védett, és 7… Tovább »

Idén várhatóan kevesebb béka lesz a Pilisi Parkerdőben

2018. május 12.

Hírek

Folytatódik a Pilisi Parkerdő Zrt. vizes élőhely-fejlesztési programja, amelynek keretében idén tavasszal a Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság összesen 106 pilisi kistóban mérte fel a kétéltű fauna helyzetét. Miközben tendenciaként a populációk erősödése tapasztalható, az idei évben a szakemberek a korábbiaknál kevesebb béka és gőte petecsomót számláltak össze a Pilis és a Visegrádi-hegység kistavaiban.

2017 a rekordok éve volt a Pilisi Parkerdőben

2018. január 1.

Hírek

A főváros környéki erdőterületen a természet és az ember évezredek óta együtt él. 2017-ben mindkét aspektus tekintetében gyarapodásnak örülhetett a Pilisi Parkerdő: az egyébként is gazdag erdei élőhelyeken új fajok jelentek meg, miközben a természeti kincsekre és a turisztikai létesítményekre kíváncsi látogatók létszáma is csúcsokat döntött. Mocsári teknős, rétisas és fekete gólya, 20 ezer fő… Tovább »

Látogatottsági csúcs a Visegrádi-hegység csúcsán

2017. november 25.

Hírek

A Dunakanyarra pazar panorámát nyújtó Prédikálószéken tavaly októberben átadott kilátóra fél évvel ezelőtt szerelt látogatottság számlálót a Pilisi Parkerdő Zrt. Az adatok szerint május óta közel 20 ezer kiránduló fordult meg a toronyban, hogy még magasabbról tekinthesse meg a Dunakanyar csodáit. A hosszú ősz látogatói rekordot hozott az első születésnapját ünneplő Prédikálószéki-kilátóban.

A Pilisi Parkerdőben megtelepedett a mocsári teknős

2017. augusztus 10.

Hírek

Idén tavasszal és a nyár első felében több erdei kistóból is mocsári teknősök egyedei kerültek elő. Az egyetlen, Magyarországon őshonos teknősfaj eddig csak elvétve fordult elő a Pilisben és a Visegrádi-hegységben, így az aranysakál, a fekete gólya és három új denevérfaj után még egy fontos faj telepedett meg a Budapesthez közeli örökerdőkben.