Hirdetés
Forrás: wwf.hu

A császár skorpió az egyik legnagyobb faj a skorpiók között, hossza nem ritkán a 20 cm-t is eléri. A császár skorpiót méltán nevezhetjük jámbor óriásnak, ezért nem csoda, hogy egyre népszerűbb tartása Európában is.

Bár mérete tiszteletet parancsoló, mérge nem veszélyes, legtöbb esetben fullánkja át sem üti az emberi bőrt. Ha mégis megszúrna valakit, enyhe viszketést, pirosságot, dagadást és melegséget érezne, amely néhány óra után elmúlik. A szakértők leginkább a méh csípéséhez hasonlítják az érzést. A császár skorpiót méltán nevezhetjük jámbor óriásnak, ezért nem csoda, hogy egyre népszerűbb tartása Európában is. Annyira megnövekedett iránta a kereslet, hogy 1995-ben a Washingtoni Egyezmény védelme alá került (II. függelékre, ami nemzetközi kereskedelmét engedélyekhez köti).

A Nemzeti Adó és Vámhivatal munkatársai egy olyan hüllőszállítmányt kutattak át, amelyhez ugyan a Washingtoni Egyezmény (CITES) által előírt engedélyek ki lettek állítva, azonban ezek nem vonatkoztak a szállítmányban elrejtett 503 veszélyeztetett császár skorpióra, valamint 2 afrikai szárazföldi teknősre. A skorpiók közül 28 már nem élt, amikor rájuk találtak. A lefoglalt állatokat átmenetileg a Fővárosi Állat-és Növénykertben szállásolták el. Az ilyen és ehhez hasonló foglalásoknak valamint a szigorú ellenőrzéseknek nagy természetvédelmi jelentőség van, hiszen elrettentő hatásuk révén ezek által hazánk is hozzájárul ahhoz, hogy a gazdag biodiverzitású területeken, így például az afrikai Ghánában, kevesebb veszélyeztetett fajt gyűjtsenek be kereskedelmi célra.

 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás