Hirdetés

A karácsonyi ajándékok kibontása után tele vagyunk használt csomagolópapírokkal, de szerencsére ezeket sem kell feltétlen egyből a szemetesbe dobni. Összegyűjtöttem, néhány tippet, mi mindenre használhatjátok még a használt csomagolópapírokat.

A legpraktikusabb, ha dísztáskában adjuk át az ajándékot, melyet gondosan eltéve, évekig használhatunk. Persze mi ebben az öröm a gyerekeknek, akik imádják azonnal összetépni a csomagolást?  Így hát maradnak a tippek:

Csomagoljunk benne újra

Ha sikerül szépen, kevés szakadás nélkül leszednünk az ajándékokról a papírt, akkor még nyugodtan csomagolhatunk bele. Vágjuk le a ragasztós és csúnyább részeket a papírról, a maradékba pedig csomagoljunk kisebb ajándékokat. (Egy ember kaphat több kisebb csomagot!)

Szilveszteri dekor

Mindjárt itt a szilveszter, aki pedig házibulit tart otthon, annak úgysem árt néhány szilveszteri dekoráció. Hajtogathatunk is belőle, de talán egyszerűbb, ha simán nagy feliratokat vágunk ki a papírból: pl. BUÉK vagy 2017 és ezeket kiragasztjuk, vagy lelógatjuk a lakásban.

Ünneplős poharak

A szilveszteri vagy akár még karácsonyi bulira készülve a vendégeknek szánt műanyagpoharakat is bevonhatjuk a csomagolópapírokkal. (Ha felébe vágunk egy poharat már a minta is megvan, mekkora papírra van szükségünk.) Így máris nem sima poharakkal várjuk őket, hanem extra karácsonyi/ színes parti poharakkal – akár névre szólóan, hogy ne kelljen mosogatni útközben. (bár ez a sokadik pohár után nem releváns)

Füzetborító

Akár még gyors karácsonyi ajándéknak sem rossz ötlet egy szép papírral beborított füzet, de az igazán élelmesek a nem túl karácsonyi papírokat eltehetik a következő iskolakezdésig és akkor majd lesz mivel beborítani a füzeteket.

Tömőanyag

Akár az újságpapírokat, a csomagolópapírokat is eltehetjük és később, ha postára kell adunk valamit, vagy csak törékenyt szeretnénk csomagolni, akkor ezt is használhatjuk tömőanyagként. (via spurman)

És ha már mindenképpen marad papírhulladék, ez a sárga szelaktív kukákban végezze. E téren van még bőven mit tenni.

Magyarország egyre roszabbul teljesít. Csak a hulladék 10%-át szelektáljuk

Magyarország egyre roszabbul teljesít. Csak a hulladék 10%-át szelektáljuk

Magyarországon 2015-ben 2,2 millió tonna lakossági hulladék keletkezett, aminek mindössze a 10%-át gyűjtötték szelektíven, pedig évente több, mint 200 kilogramm szemetet termel minden magyar ember. A szelektíven gyűjthető hulladék legnagyobb részét az élelmiszer és fogyasztási cikkek csomagolóanyagai teszik ki.

A szelektív hulladékgyűjtés a hulladékok anyagfajta szerinti elkülönített gyűjtését jelenti. A háztartásokban különféle termékek és csomagolásaik válnak hulladékká, ezek jó része alkalmas az újrahasznosításra. A legnagyobb mennyiséget az élelmiszerek és a fogyasztási cikkek csomagolóanyagai (papír, műanyag, üveg, fém és italos kartondoboz csomagolás), valamint az újságpapír teszik ki.

 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás