Hirdetés

Az iskolarendszer és a felnőttképzés releváns területeit is érintő komplex oktatási program készül a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartásához kapcsolódóan. Jövő évi fiktív órarend egy paksi suliban: 1. hittan/erkölcstan 2. tesi/foci 3. állampolgári/alaptörvény ismeretek 4. atomfizikai /paksi alapismeretek 5. magyar/orosz történelem 6. unortodox gazdaságtan.

Az oktatási program, amely az Emberi Erőforrások Minisztériumának közreműködésével készül el, felöleli az iskolarendszerű oktatás és felnőttképzés minden releváns ágát – fogalmazott Aszódi Attila kormánybiztos, aki az elmúlt hetek lakossági fórumain több helyütt is beszélt a vállalkozók felkészítéséről. A szakember azt mondta, a magyar vállalkozók bevonása a beruházásba csak úgy lehetséges, ha felkészülnek erre a speciális feladatra, ez pedig célzott oktatási programot igényel, ami nemcsak hagyományos oktatási elemeket kell, hogy tartalmazzon, hanem olyanokat is, amelyek ténylegesen azokra a területekre fókuszálnak, amelyek ehhez a sajátos feladathoz kapcsolódnak. A program azt szolgálja, hogy a magyarországi vállalkozások felkészüljenek erre a nagy intenzitású, speciális követelményeket támasztó munkára, ha nem tennénk semmit, akkor a valós magyar részarány elmaradna a 40 százalékos célkitűzéstől, márpedig ez szerepel a szerződésben, ehhez mindkét félnek ragaszkodni kell – vázolta a kormánybiztos.

„A Paks II., mint megrendelő, az orosz fél, mint szállító áll ebben a rendszerben és az összes vállalkozást, legyen az külföldi, orosz vagy magyar, azt az orosz félnek kell bevonnia és az ő munkájukért, mint sajátjáért felelnie.” – részletezte. Hozzátette, hogy a kormányzat abban tud segíteni, hogy a vállalkozások felkészüljenek és jó, megbízható beszállítói legyenek az orosz félnek. Aszódi Attila azt is elmondta, hogy amennyire lehet, a régióhoz szeretnék kötni a programot, az ott lévő iskolákra, képzőintézményekre építeni annak érdekében, hogy az ott élőket vonják be, a régió fiataljait tarthassák helyben, mert azt gondolják, hogy az ott élők kötődése erősebb, stabilabb munkavállalói réteget alkothatnak.

Az atomerőmű kapacitás fenntartásáért felelős kormánybiztos arról is beszélt, hogy a Paks II. projekttársaság állományát folyamatosan, erőteljesen fejleszteni fogják, mert a társaság mérnökeinek, mint a „majdani üzemeltetőknek” részt kell venniük az építés felügyeletében, minőségellenőrzésében. – A Paks II. állománya úgy fog fejlődni, hogy ezeket a feladatokat el tudja látni, fontos, hogy az építés legelejétől ott legyenek és az építést nyomon tudják követni. Mindez és az engedélyeztetés kormoly erőforrást igényel, ezért már az idénre jelentős fejlesztést ütemeztek be – tájékoztatott. (MTI)

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás