VII. Magyar Természetvédelmi Biológiai Konferencia

A rovat kizárólagos támogatója

Dátum: 2011. november 03. - 2011. november 06.

Helyszín: Debrecen

„Többfrontos természetvédelem: önkéntesek, hivatásos természetvédők és kutatók összefogása természeti értékeink megőrzéséért”

A konferencia rendezői:
Magyar Biológiai Társaság Környezet- és Természetvédelmi Szakosztálya
Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszék
Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság
Debreceni Akadémiai Bizottság

Szakmai támogatók:
Magyar Tudományos Akadémia, Természetvédelmi és Konzervációbiológiai Bizottság
Vidékfejlesztési Minisztérium, Környezetügyi Államtitkárság
Magyar Ökológusok Tudományos Egyesülete
Society for Conservation Biology – Europe Section

Helyszín:
Debreceni Egyetem, Kémiai, Ökológiai és Élettudományi Épületek (itt található egy térkép /Pdf/ – Egyetemváros, Tudományegyetemi Karok). A szimpóziumok a Kémiai Épületben, a vitaestek a Kémiai és Ökológiai Épületekben, a kiegészítő rendezvények az Élettudományi Épületben lesznek. A helyszíni regisztráció az egyetem Kémiai Épületében történik (csütörtökön 12.00-tól 21.00-ig, pénteken 8.00-tól 18.00-ig, szombaton 8.00-12.00-ig).

Részvételi díj:
Magában foglalja a konferencián való részvételt, a program- és absztrakt-kötetet, a szünetekben kávét, üdítőt, és pogácsát, valamint a nyitófogadást november 3-án, csütörtökön este. Kérjük, hogy aki futó pályázati támogatással rendelkezik és/vagy megengedheti magának, a támogató részvételi díjjal segítse a konferencia megrendezését. A támogató részvételi díjat fizetők nevét külön oklevéllel ismerjük el, és feltüntetjük a konferencia honlapján. Az árak az Áfát tartalmazzák.

Támogató részvételi díj
20 000 Ft
Teljes részvételi díj (pályázati, intézményi vagy vállalkozási támogatással rendelkezők részére)
15 000 Ft
Kedvezményes részvételi díj (ahol nem fizeti a munkahely v. vállalkozás)
10 000 Ft
Kedvezményes hallgatói részvételi díj (egyetemi/főiskolai, illetve PhD-hallgatók; kérjük a diákigazolvány számát megadni a jelentkezési lapon)
5000 Ft

Regisztráció: A konferenciára való jelentkezés on-line történik ezen a címen.

Lemondás: A részvétel 2011. okt. 15-ig történő lemondása esetén a befizetett részvételi díjból 75%-ot tudunk visszatéríteni. Október 15. után visszatérítésre nem lesz lehetőség.

Szállások:
Szállásról a konferencia résztvevői egyénileg gondoskodnak, a foglalások intézése közvetlenül a szállásadókkal történik. A konferencia helyszínének közelében található szálláslehetőségekről egy lista elérhető a konferencia honlapján. További debreceni szálláslehetőségekről itt talál információt. A konferencia hallgatói résztvevőinek korlátozott számban (50 hely), jelentkezési sorrendben kedvezményes kollégiumi szállást tudunk biztosítani a honlapon található lista alapján. A kollégiumi szállások foglalási igényét kérjük emailben jelezni a lengyel.szabolcs@science.unideb.hu és a cleo.deb@gmail.com címeken.

Kollégiumi férőhelyekKollégiumi férőhelyek

Fizetési mód:
A regisztrációs és egyéb díjak befizetése banki átutalással vagy postai csekken lehetséges. A részvételi díjról és a szállásköltségről a regisztráció határidejét követően számlát küldünk. Átutalással és csekkel történő befizetés esetén is egyösszegű számlát állítunk ki a költségekről (részvételi díj, kurzusok, bankett, kirándulás, stb.).

A részvételi díj és egyéb költségek befizetésének határideje 2011. szeptember 15.

Étkezés:
A konferencia alatt pénteken reggelit, ebédet és vacsorát, szombaton pedig reggelit és ebédet biztosítunk a Nagyerdei Étteremben (reggeli: 1150 Ft/fő, ebéd: 1300 Ft/fő, vacsora: 1000 Ft/fő). Vegetáriánus menüre is van lehetőség, ezt kérjük, jelezzék a regisztrációkor. A konferencia első napján (november 3., csütörtök) a nyitófogadás minden regisztrált résztvevő számára ingyenes, a záróbankett (november 5., szombat) pedig személyenként 5500 Ft-ba kerül. Az igényelt étkezések árát a részvételi díj összegével együtt kérjük befizetni 2011. szeptember 15-ig.

Kirándulás:
November 6-án, vasárnap a Hortobágyi Nemzeti Parkba és a Hajdúsági Tájvédelmi Körzetbe szervezünk buszos kirándulásokat az alábbiak szerint:


„A”: Hortobágyi Nemzeti Park: Vadaspark, Öreg-Halastó, kisvonatozás, élőhelykezelés bivalyokkal, daru-behúzás
„B”: Hortobágyi Nemzeti Park: élőhelyrekonstrukciók Angyalházán és Egyek-Pusztakócson
„C”: Hortobágyi Nemzeti Park: hagyományos tudás, találkozó pásztorokkal
„D”: Erdőspuszták: Álló-hegyi öreg tölgyes, bagaméri láprekonstrukció, hajdúbagosi földikutya-rezervátum

A kirándulások önköltségesek (hideg ebéddel 4000 Ft/fő). Az A, B és D jelű kirándulások minimum 20 fő jelentkezése esetén indulnak, míg a C jelű kirándulás minimum 10 fő jelentkezése esetén indul. A C kirándulás maximum létszáma 20 fő, jelentkezési sorrendben.


Program- és absztraktkötet:
Csak azok az absztraktok kerülnek a kötetbe, amelyek a határidőig beérkeznek, továbbá a szerzője határidőre befizette a részvételi díjat.

HATÁRIDŐ: 2011. szeptember 15.

Formai követelmények:
Az absztraktnak egy bekezdésben, maximum 250 szóban ismertetnie kell az elvégzett kutatás hátterét, céljait, legfontosabb eredményeit és rövid megvitatását. Az absztraktnak a főbb gondolatmenetet, eredményeket és a legfontosabb következtetéseket kell tartalmaznia. Nem fogadható el olyan absztrakt, melyből nem derül ki az elvégzett munka eredménye (pl.: „az absztraktban bemutatjuk majd azokat az eredményeket, amelyeken jelen pillanatban dolgozunk”). Csak elektronikusan beküldött absztraktokat tudunk elfogadni, melyek feltöltése ezen az internetes felületen történik.

Konferencia-kötet:
A konferencián elhangzott előadások és bemutatott poszterek teljes anyagát cikk formájában megjelentetjük a Természetvédelmi Közlemények különszámaként (letölthető Útmutató a szerzők számára a honlapon található). A kéziratok elektronikus változatát az mtbkkotet@gmail.com email címre 2011. november 30-ig kérjük elküldeni. A kéziratokat lektoráltatjuk. A kéziratok terjedelmi korlátja: maximum 10 oldal dupla sorközzel és 12 pontos betűvel írt szöveg (a bevezetéstől az irodalomlista végéig), továbbá maximum 4 ábra vagy táblázat.

Szakmai program:
A szakmai program a négy fő téma köré szervezett szimpóziumokból, nyitó és záró plenáris előadásokból, poszterszekcióból, vitaestekből és a konferencia előtti kurzusokból áll.
A négy fő szimpózium:
-A hagyományos ökológiai tudás és gazdálkodás szerepe a biodiverzitás megőrzésében. Szervező: dr. Czúcz Bálint
-Önkéntesség és társadalmi részvétel a biodiverzitás megőrzésében. Szervező: Illyés Zoltán
-Az ökoszisztéma-szolgáltatások jelentősége. Szervező: Kovács Anikó
-Élőhelyek rekonstrukciója: tervek és tanulságok. Szervező: dr. Cserhalmi Dániel

A szimpóziumokon, a nyitó és záró plenáris előadásokon a négy fő témában felkért előadók tartanak előadást. A további prezentációk bemutatására az eddigi MTBK rendezvényekhez hasonlóan a poszterszekcióban biztosítunk lehetőséget. A poszterek legalább két napig lesznek kiállítva és a programban megfelelő időt biztosítunk az érdeklődők, és a poszterek szerzői közötti interaktív, kötetlen véleménycserére. A konferencián azon poszterek számára, melyek első szerzője hallgató (BSc, MSc, PhD hallgató) poszterversenyt hirdetünk, melynek keretében a konferencia résztvevői szavazhatnak az általuk legjobbnak ítélt poszterekre. A három legtöbb szavazatot begyűjtő poszter szerzőit értékes jutalmakkal díjazzuk.

A vitaestek számos hazai természetvédelmi szakembert foglalkoztató témákban szerveződnek. A jelen állapot szerint (2011. június) a következő vitaestek kerülnek megrendezésre péntek és szombat este:
-Élőhelyek rekonstrukciójának és kezelésének eredményei Egyek-Pusztakócson: növények, ízeltlábúak, kétéltűek, madarak és emlősök. Szervező: Lengyel Szabolcs
-Az élőhelyrekonstrukciók sikerességét és megvalósulását hátráltató gyakorlati problémák. Szervező: Török Péter
-Genetikailag módosított szervezetek: új kihívások. Szervező: Lövei Gábor
-Társadalmi kontroll a természetkárosítások ellen. Szervező: Kriska György
-Természetvédelmi és ökológiai filogenetika. Szervező: Sramkó Gábor
-Urbanizáció és biodiverzitás. Szervező: Tóthmérész Béla

A konferencia nyitó napján (2011. november 3., csütörtök) több, nagy érdeklődésre számot tartó rövid (egy- ill. félnapos) kurzust szervezünk. A kurzusok párhuzamosan futnak majd. A jelen állapot szerint (2011. június) kellő számú résztvevő (min. 10 fő) jelentkezése esetén a következő kurzusok kerülnek megrendezésre:
Tudományos cikkírás. Előadó: Lövei Gábor (University of Aarhus, Dánia)
Térinformatika a természetvédelemben. Előadó: felkérés alatt
Szisztematikus review és meta-analízis. Előadók: Bajomi Bálint (Greenfo.hu, University of Bangor, Wales), Batáry Péter (Georg-August University, Göttingen, Németország)

A kurzusok részvételi díja 2000 Ft/fő/kurzus.

Előzetes program:
2011. november 3., csütörtök:
17.00-19-00. Megnyitó és plenáris előadások.
19.00- Fogadás (minden regisztrált résztvevőnek)
2011. november 4., péntek:
9:00-11:00 1. plenáris előadás + szimpózium
11:00-11:30 kávészünet
11:30-13:00 poszterek megtekintése
13:00-14:00 ebédszünet
14:00-16:00 2. plenáris előadás + szimpózium
16:00-16:30 kávészünet
16:30-18:00 1. vitaest
18:00-19:30 2. vitaest
2011. november 5., szombat:
9:00-11:00 3. plenáris előadás + szimpózium
11:00-11:30 kávészünet
11:30-13:00 poszterek megtekintése
13:00-14:00 ebédszünet
14:00-16:00 4. plenáris előadás + szimpózium
16:00-16:30 záró plenáris előadás
16:30-17:00 kávészünet
17:00-18:30 3. vitaest
18:30-20:00 4. vitaest
20:00- bankett (vacsora, Debrecen Dixieland Band koncert, táncos mulatság)
2011. november 6., vasárnap:
Kirándulás

Fotópályázat:

Magyarország és a Kárpát-medence természeti értékeinek, tájainak, élővilágának bemutatására a VII. Magyar Természetvédelmi Biológiai Konferencia keretében fotópályázat kerül meghirdetésre a konferencia résztvevői számára. A pályázati felhívás a konferencia honlapján olvasható.

 

Kapcsolatok:
Részvételi díjjal kapcsolatos kérdések:
Borbás Miklósné,
Magyar Biológiai Társaság,
1088, Budapest, Bródy S. u 16. I. em. 9.,
Telefon: 1/225-3273
Fax: 1/225-3272
E-mail: mbt@mtesz.hu

Programmal és absztraktokkal kapcsolatos kérdések:
Dr. Lengyel Szabolcs, a szervezőbizottság elnöke,
Debreceni Egyetem, Ökológiai Tanszék,
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Tel.: 52/512-900/62357,
Fax: 52/529-941.
E-mail: lengyel.szabolcs@science.unideb.hu
Minden további kérdés:
Kovács Anikó,
a szervezőbizottság titkára,
E-mail: mtbk07.szervezok@gmail.com

A debreceni találkozásig minden jót,

a szervezőbizottság:
Lengyel Szabolcs elnök, Kovács Anikó titkár, Báldi András,
Czúcz Bálint, Cserhalmi Dániel, Illyés Zoltán, Vili Nóra

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás