NYÍLT LEVÉL A MAGYAR EURÓPAI PARLAMENTI KÉPVISELŐKNEK Tisztelt Európai Parlamenti Képviselők!
Hirdetés
SEGÍTSÉG! kiáltják a magyar erdők
2024. november 7.
Az Országos Erdészeti Egyesületi (OEE) tagjaként tegnap megkaptam a magyar erdők segélykérő üzenetét. Az Erdészeti Lapok legfrissebb száma mellé megérkezett az Agrárminisztérium által kiadott Magyarország erdeinek összefoglaló adatai című leporelló (a dokumentum letölthető bárki számára innen). Sajnos az adatok elég sokkolóak, és sajnos ezek az adatok az átlagos választópolgárhoz nem jutnak el, ezért gondoltam egy-két… Tovább »
Az Európai Bizottság célkeresztjében az európai farkasok
2024. október 30.
A Berni Egyezmény történetében példátlan lépésként az Európai Bizottság javaslatára – egyetlen szakmailag nem ellenőrzött jelentésre alapozva – az EU-s tagállamok fals tudományos érvek alapján azt indítványozták az európai, vadon élő élővilág és a természetes élőhelyek védelméről szóló egyezmény titkárságánál (Berni Egyezmény, Convention on the Conservation of European Wildlife and Natural Habitats, Bern Convention), hogy… Tovább »
Tétlenségünk eredménye: növekvő veszélyek a természeti környezetre
2024. október 19.
A Civil EU Elnökség keretében szervezett két konferenciánk után – EU Víz ellenálló képesség és Erdők az EU-ban – és az ENSZ Biológiai Sokféleség Egyezményének 16. részes felek találkozója előtt (CBD COP16, Cali, Kolumbia, október 21 – november 1) úgy gondoltam érdemes áttekinteni, két olyan ügyet, amelyek komoly veszélyt jelentenek természeti környezetünk számára az EU-ban.
Lássuk meg a fától az erdőt
2024. október 12.
Nagy sikerrel zajlott le október 3-4-én az MTA Humán Tudományok Kutatóházában a “Forests in the EU – Seeing the forest behind the trees” című nemzetközi konferencia, amit a Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetsége a Civil EU Elnökség programsorozat keretein belül szervezett.
Piroska visszavág, vagy sikerül megvédenünk a farkasokat?
2024. szeptember 19.
Több mint 300 civil társadalmi szervezet – köztük Magyarországról a Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetsége is – közös nyilatkozatban arra szólítja fel az Európai Uniót, hogy erősítse, ne pedig gyengítse a farkasokkal való együttélés érdekében tett erőfeszítéseket. A sikeres természetvédelmi programoknak köszönhetően megerősödő európai farkasállomány hosszú távú védelme érdekében a tagállamoknak tovább kell erősíteniük… Tovább »
A klíma változik nekünk pedig alkalmazkodni kell!
2024. szeptember 19.
A 2024-es év ízelítőt adott abból, hogy az emberi tevékenységnek köszönhetően felgyorsuló klímaváltozás milyen következményekkel járhat a Kárpát-medencében. A rendkívüli hőséget és aszályt követő hatalmas áradás ékes bizonyítéka annak, amit a tudományos élet képviselői évtizedek óta hangsúlyoznak: hazánk különösen kitett klímaváltozás hatásainak, az Alföldet például az elsivatagosodás veszélyezteti. Ezért is volt fontos a Nagy Tavak… Tovább »
Civil vagy? Lehetőleg hallgass
2024. szeptember 4.
Az egyetem után hosszú évekig dolgoztam különböző civil szervezeteknél. Álom munkahelyeim voltak, hiszen olyan ügyekkel tudtam foglalkozni, amiket szerettem és mindezért még fizetést is kaptam. Minden időmet a munka töltötte ki. Néhány év az üzleti életben töltött év után visszatérve a civil szektorba, és újra a szívemnek kedves ügyekkel foglalkozva, úgy éreztem van még szabad… Tovább »
Kezdődik-e új időszámítás?
2024. augusztus 28.
A legtöbb magyar választópolgár 2024. augusztus 18-án ugyanúgy ébredt mint az előző napok bármelyikén. Nekem ez a nap mégis más volt, mint a többi, mert ezen a napon lépett hatályba az EU Természet Helyreállítási Jogszabály. A jogszabály kötelező érvényű, a tagállamokon bíróságok előtt számon kérhető célokat fogalmaz meg, talán nem véletlen, hogy hazánk a végsőkig… Tovább »
A minisztérium több mint agrárium…
2024. augusztus 11.
A Demokrata legutóbbi számában jelent meg egy interjú Nagy István agrárminiszterrel, amelyre úgy érzem természetvédelmi szakemberként muszáj reagálni (remélem több jó érzésű természetvédelmi szakember is felemeli majd a hangját). Az interjú címe szerint az agrárium már több mint földművelés, és miniszterünk célja, hogy gazdabarát legyen az európai mezőgazdaság. Persze a legrosszabb a cikkben az ami… Tovább »
Egy dühös állampolgár
Kun Zoltán blogja
Kun Zoltán a Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetségének elnöke, számos IUCN munkacsoport és bizottság aktív résztvevője. Végzettsége alapján erdész technikus, tájépítész mérnök, klíma referens és talajtani szakmérnök, az Agrárminisztérium által fenntartott Élővilág- és Tájvédelmi szakértői listában szereplő szakember. Jelenleg a Forest Defenders Alliance és a Wild Europe Alapítvány erdő és klíma politikával foglalkozó munkatársa, akinek fő célja a hazai és európai erdők természetességének növelése, a visszavadítás (rewilding) elképzelésének népszerűsítése és a természetvédelmi területek kezelésének, megőrzésének javítása különös tekintettel a fokozottan védett területek kiterjedésének növelésével.
Email: save.ferto.lake@gmail.com
Támogasd a Greenfot!
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés