Hirdetés

Állatrendőrség megalakításáért küzdenek az Állatvédők Október 4-én az Állatok Világnapját ünnepeljük. Az 1931 óta megrendezett világnap célja felhívni a figyelmet a vadon élő állatok, valamint a házi- és haszonállatok fontosságára. De vajon tisztában vagyunk-e az egyes állatfajok jelentőségével?

A WWF Magyarország kiemelt célja a biológiai sokféleség megőrzése, ugyanakkor sokszor felmerül a kérdés: valójában miért van erre szükség? A válasz egyszerű, akár egyetlen faj eltűnése akár ökológiai katasztrófához is vezethet. Földünket több millió állatfajjal osztjuk meg, vannak köztük mindenki számára ismertek, de olyanok is, amelyeket csak egy-egy elhivatott kutató csodálhatott meg az erdők, vagy óceánok mélyén. A legapróbbtól a legnagyobbakig mindannyian fontos elemei bolygónk ökoszisztémáinak, ezért nagyon fontos, hogy tisztában legyünk jelentőségükkel.

Ahhoz, hogy egy terület életközössége egészségesen működjön a baktériumoktól a csúcsragadozókig valamennyi fajnak jelen kell lennie. Ha az emberi behatás miatt egy-egy faj egyedszáma túlságosan megfogyatkozik, vagy teljesen eltűnik a területről, annak ökológiai katasztrófa lehet a vége.Az egyik legnagyobb veszélyben a tápláléklánc csúcsán található csúcsragadozók vannak. Az ő feladatuk természetes úton szabályozni a növényevők állományait, amelyek ennek hiányában túlszaporodnak, hatalmas károkat okoznak a növényzetben és ezzel további állatfajok helyi fennmaradását veszélyeztethetik. A nagyragadozók azonban világszerte veszélyben vannak, élőhelyük csökkenése és az orvvadászat miatt, számuk egyre fogy.

„A WWF küldetése egy olyan jövő kialakítása, ahol az ember harmóniában él a természettel. Ennek alapfeltétele az életközösségek egészséges működése, mely nélkül az élőhelyek elvesztik ellenálló képességüket, és az ember számára sem nyújtják azokat az ökológiai szolgáltatásokat, amelyeket természetesnek veszünk. A biológiai sokféleség megőrzése ehhez kulcsfontosságú, és ezért küzdünk nap mint nap az élőhelyek és az egyes fajok védelméért.” – mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország szóvivője.

állatok veszélyeztetettségeállatok veszélyeztetettsége

A WWF Magyarország az Állatok Világnapja alkalmából a biológiai sokféleségről és az állatokról tart előadást ma késő délután (október 4. 17.00) a budapesti Szimpla Kertben. Többek között megtudhatjuk miért fontos a tigrisek jelenléte Ázsia vadonjaiban, és hogy milyen szerepe van a hazai hiúzoknak az erdők élővilágában.

Állatrendőrség megalakításáért küzdenek az Állatvédők

Magyarország 10 milliós lakossága körében nagyon sok az ember által tartott (az ember felelőssége alá tartozó) gazdasági és hobbi állat. Gyakori a felelőtlen állattartás, a bűncselekményekig fajuló állatkínzás. Az ember kezei alatt sok esetben értelmetlenül pusztulnak a tartott állatok. Az elkövetkező évek felelős állattartói-és környezettudatos polgári átalakuláshoz komoly felzárkóztatásra, ismeretszerzésre, és állatvédelmi folyamatokra van szükség. Meg kell akadályozni, hogy évente 1 millió kutya / macska kerüljön utcára dobásra, meg kell akadályozni a gazdasági állatok durva kizsákmányolását. Világunkat Mi Magunk alakítjuk…

Kérjük segítse az Orpheus Állatvédő Egyesület állatvédelmi munkáját, és csatlakozzon az Állatrendőrség megalakításával szimpatizáló facebook csoporthoz itt: www.facebook.com/AnimalPolice

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás