Orbánék sem tudnak mit kezdeni Paks1 reaktoraival

2021. március 11.

Hírek

Kormányszinten is teljes a radioaktív hulladékok végleges elhelyezését illető bizonytalanság. Márpedig a következő évtizedben lebontásra ítélt jelenlegi paksi blokkok sugárzó reaktorai nem dobhatók átmeneti atomkukába.

Pécs nem alkudozik a Roszatommal

2019. november 9.

Hírek

Ellenzik a Pécs közelébe tervezett atomtemetőt a város ellenzéki irányítói, s ezért nem is gondolnak arra, hogy igénybe vegyék a Roszatom segítségét.

Az uránbányászat veszélyes a földre, talajvízre, levegőre, emberre

2019. február 12.

Hírek

Már a lokátor tervezésekor itt volt, de most kiemelt figyelmet fordít az Energiaklub Pécsre. Paks II alig 100 kilométerre van, a város alá uránbányát és végleges atomtemetőt fúrnának – van miért aggódni. Mátyás Eszterrel, az Energiaklub atomenergiai projektvezetőjével készítettünk interjút a Pécsistop.

Unokáink nyakába varrjuk sugárzó atomhulladékunkat

2017. november 11.

Hírek

Már elkezdte költeni a kormány a tízmilliárdokat a két új paksi atomrektor építésére, miközben még a már működő atomerőmű leszerelése során keletkező erősen sugárzó nukleáris hulladékok végleges elhelyezésről sem gondoskodott – közölte Jávor Benedek.

A magyar atomtemetőről még látványterv sincs

2017. június 14.

Hírek

Atomtemetők jelenleg nincsenek. Elméletben léteznek csak olyan objektumok, amikben a sugárzó atomhulladékok (főként a legveszélyesebbek, a kiégett fűtőelemek) véglegesen, biztonságosan elhelyezhetők. Gyakorlatban nem. A végleges elhelyezés azt jelenti, hogy az itt lerakott kiégett fűtőelemek legalább 240 ezer évig nem érintkezhetnek semmivel. Se emberi kézzel, se vízzel, se földdel, se levegővel.

Uránbánya – újratöltve?

2017. június 1.

Hírek

Miközben már röpködnek a százmilliók a Paksi Atomerőmű még el sem kezdődött bővítése kapcsán, csendben folytatódik két olyan “atomprojekt” Pécs mellett és alatt, amely a városnak semmi hasznot nem fog hozni, viszont hosszú távon további negatív következményekkel járhat: