Újra szabad a kirándulás a Gemenci-erdőben

2024. június 26.

Hírek

A Duna apadása miatt a közvetlen életveszély jelentősen csökkent, így a Gemenc Zrt. feloldotta az erdőlátogatási tilalmat, ami a teljes Gemenci erdőre, valamint Mohács és Paks környékén a Duna hullámterében lévő erdőterületekre és az erdőterületek közötti egyéb, erdőgazdálkodási földterületekre is vonatkozott.

Mi a baj a szentendrei kerékpáros híddal a tudományos tények tükrében

2020. február 3.

Hírek

Minden a Dunát érintő mesterséges környezet átalakítás előtt fel kell mérni az ezzel járó esetleges káros ökológiai és természetvédelmi következményeket és amennyiben felmerülnek ilyenek, akkor a döntéshozatal során ezekre is tekintettel kell lenni. Nem pusztán jól felfogott érdekünk miatt önként, hanem azért is, mert a Duna kiemelt jelentőségű természetmegőrzési területnek (Natura 2000) számít.

Projekt az árvízvédelem megújításáért

2018. október 2.

Hírek

Danube Floodplain elnevezésű projekt indult idén nyáron, és a 30 hónapig tartó nemzetközi együttműködés résztvevői a Duna vízgyűjtő árvízvédelmének megújítását célozzák. A projekt keretében megrendezett első hivatalos találkozó Bukarestben zajlott az elmúlt héten.

Rabruhás fórum a Rómaiért

2018. március 7.

Hírek

Zsúfolásig megtelt tegnap este az egyik csillaghegyi magániskola aulája, ahol a természetes Római-part megmaradásáért küzdő civil csoportok szervezésében, Fórum a Rómaiért címmel tartottak rendezvényt, ahova a Fidesz jelöltjei nem jöttek el. A mintegy 120 fős teremből kiszoruló érdeklődők padokon állva próbáltak belesni és követni a beszélgetést.

A Római-part és az ártéri erdők titokzatos világa

2017. október 6.

Hírek

Mikor honfoglaló őseink megérkeztek a Kárpát-medencébe, szinte mindenhol erdőt, folyókat, mocsarakat és tavakat találtak. Az emberi beavatkozások előtt Magyarország mai területének 19%-át borították ártéri erdők. Mára a jobb-rosszabb állapotban megmaradt ártéri erdők aránya 0,7%!!!

Látogatás a Duna-ártér Nemzeti Parkban

2016. október 13.

Hírek

A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság szervezésében az Élet az Erdőben című LIFE projekt (LIFEinFORESTS, LIFE13 INF/HU/001163) keretében megrendezett szakmai tanulmányúton közel 50 fő erdészeti és természetvédelmi szakember vett részt. Az idén 20 éves Donau-Auen nemzeti parkban kiemelt jelentőséget tulajdonítanak a térségre jelentős hatással bíró Duna folyó bemutatásának, kialakulásától kezdve a folyószabályozásig.