Hírek
Az ember által betelepített növények teszik ki a természetben terjedő fajok többségét Nagy-Britanniában, ahol az őshonos növények több mint fele visszaszorulóban van – derült ki egy húsz évet felölelő tanulmányból, amelyet most hoztak nyilvánosságra.
Hírek
Az USA-ban 1980 óta 9 halálos pumatámadást jegyeztek fel, Indiában 2015-2018 között évente átlagosan 34 emberrel végeztek a tigrisek. Egy friss tanulmány szerint 1950 – 2019 között világszerte 12 nagymacska-, farkas- és medveféle 5440 esetét regisztrálták, amelyek harmada végződött emberi halállal.
Hírek
A Földközi-tenger felmelegedése miatt a tengeri fajok több tíz méterrel mélyebbre, a hidegebb vizekbe vándorolnak, hogy túléljenek – ez a Tel-Aviv-i Egyetem kutatóinak 236 fajról készített metaelemzéséből derül ki.
Hírek
Az emlősök, madarak és hüllők világszerte természetes élőhelyük átlagosan 18 százalékát veszítették el eddig a földhasználat változása és a klímaváltozás miatt. A legrosszabb esetben a veszteség mértéke a következő 80 évben 23 százalékra emelkedhet.
Programok
A Debreceni Egyetem TTK Növénytani Tanszéke, a MTA Debreceni Területi Bizottság Botanikai Munkabizottsága és a DE Juhász-Nagy Pál Doktori Iskola Botanika Doktori Program Másodlagos és antropogén élőhelyek kutatása címmel workshop-ot rendez Időpont: 2019. március 8. Helyszín: MTA Debreceni Területi Bizottság székháza, I. emelet, Csokonai Terem. Debrecen, Thomas Mann u. 49. Szervezők: Fekete Réka, Löki Viktor,… Tovább »
Hírek
Az akadályok, határfalak kialakítása már korábban is létező dolog volt. A kínai nagy falat i.e. a 3. században kezdték el építeni, ami máig elválasztja az ottani élőhelyeket. A berlini fal a hidegháború alatt keletre és nyugatra osztotta fel Németországot. Manapság a határkorlátok száma a valaha volt legmagasabb. 2010-re 45 új határfal felépítésére került sor Marokkótól… Tovább »
Hírek
A települések terjeszkedésével és a népesség növekedésével egyre nagyobb területeket von el az emberiség a természettől. A fokozódó városiasodás összetett módon változtatja meg világunkat és a természeti környezetet. Átalakul a rovarvilág, egyre több rágcsálóval kell együtt élnünk, új, eddig nem látott betegségek, járványok üthetik fel a fejüket, és úgy tűnik, az emberi tevékenység hatásai a… Tovább »
Hírek
Több ezer faj adatainak tudományos értékelése szerint a vándorlási folyamat a sarkvidékek irányába és a magasabban fekvő területek felé indult el világszerte – mondta Camille Parmesan, a brit Plymouth-i Egyetem munkatársa az ausztráliai Hobartban lévő Tasmaniai Egyetemen tartott világkonferencián.