Új garnélafajt fedeztek fel a bécsi állatkertben

2021. június 18.

Hírek

Tudományos szenzációt jelentett be a Schönbrunni Állatkert: az egyik akváriumukban élő garnélák egy eddig még nem beazonosított fajhoz tartoznak. A Heteromysis schoenbrunnensisnek elnevezett faj példányai valószínűleg húsz évvel ezelőtt, potyautasként érkeztek Bécsbe.

2020-ban 71 új fajt írtak le a Magyar Természettudományi Múzeum munkatársai

2021. március 12.

Hírek

A kormány által halálra ítéltetett (legnagyobb hazai tudományos gyűjtemény), a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) munkatársai tavaly 71, a tudomány számára ezidáig ismeretlen új fajt, 6 alfajt és 3 nemzetséget írtak le 28 országból, Afrika déli csücskétől Eurázsián át Új-Guinea szigetéig.

Több mint 50 új fajt azonosítottak brit kutatók idén

2020. december 30.

Hírek

Idén 503 új fajt azonosítottak a londoni Természettudományi Múzeum kutatói. Legkevesebb 12 eddig ismeretlen mélytengeri fajt fedeztek fel a kutatók az elmúlt csaknem öt évben az Atlanti-óceánban.

Yoda a zöld fényes, Obelix a gömbölyű bogár

2019. március 8.

Hírek

Több mint száz új rovarfajt fedeztek fel egy indonéz sziget, Celebesz esőerdejében. A tudósok szerint a bogarak mind a Trigonopterus nemzetséghez tartoznak, vagyis az ormányosbogarak közé.

124 új fajt találtak a világ legdiverzebb védett területén

2018. május 28.

Hírek

Elkészült a világ egyik emberi beavatkozástól legkevésbé érintett térsége, a bolíviai Madidi Nemzeti Park 2,5 éven át tartó tudományos felmérése, a szakemberek 124 új, eddig ismeretlen növény- és állatfajra bukkantak a latin-amerikai ország északnyugati részén.

Sitana attenboroughii

2018. február 13.

Hírek

Egy színpompás, új gyíkfajt fedeztek fel Dél-Indiában, melyet Sir David Attenborough tiszteletére a világhírű természetfilmes tudósról neveztek el. A keralai Thiruvananthapuram tengerparti területein élő, a Sitana nemzetségből származó toroklebenyes gyíkfajt 2018 januárjában írták le indiai hüllőkutatók.