Először sikerült felvételt készíteni a fukusimai atomerőmű 1-es reaktorroncsában. Furcsa, jégcsapszerű képződményeket fotóztak azok a robotok, amelyek a fukusimai atomerőmű 1-es blokkjának vizében úszva vizsgálták meg a reaktort – íme a képek.
fukusima
Újabb földrengés – felfüggesztették a fukusimai atomerőmű hűtővizének leengedését
A fukusimai atomerőművet üzemeltető tokiói elektromos művek (TEPCO) ma bejelentette, hogy átmenetileg felfüggesztik a létesítmény hűtővizének óceánba engedését, miután a térségben 5,8-as erősségű földrengést észleltek.
Több tonna radioaktív szennyvíz szivárgott a fukusimai erőműből
Mintegy 5,5 tonna radioaktív szennyvíz szivárgott szerdán a fukusimai atomerőműből a Csendes-óceánba Japánban – közölte a helyi média.A radioaktív hűtővíz tisztítására használt berendezés kivezetőnyílásából folyt el hűtővíz eddig ismeretlen okból.
Japán elkezdte a tengerbe engedni a fukusimai erőmű radioaktív vizét
Japán ma megkezdte a kezelt radioaktív víz leengedését a fukusimai atomerőműből a Csendes-óceánba, hiába szólította fel Kína, hogy ne tegye. A japán kormány két évvel ezelőtt adott engedélyt a víz leengedésére, az ENSZ nukleáris felügyelőbizottsága pedig a múlt hónapban adott zöld utat.
Sóvásárlási pánik tört ki, mert a japánok beleengedik a radioaktív vizet a Csendes-óceánba
Megkezdték a tengeri só és más tengeri termékek felvásárlását a dél-koreaiak attól való félelmükben, hogy Japán hamarosan az óceánba engedi a fukusimai atomerőmű kezelt radioaktív szennyvizét.
Aggasztó jelek a fukusimai erőműben készült felvételeken
Robotszondák merültek le a fukusimai atomerőmű víz alatt lévő romjai közé, és kiderült, hogy annak létfontosságú tartószerkezetei sérültek meg. Bár ez nem jelent azonnali veszélyt, attól tartanak, hogy komoly problémává válhat akkor, ha egy újabb földrengés rázza meg a területet.
A tengerbe öntik a fukusimai atomkatasztrófa megtisztított vizét
Egyes helyiek tiltakozása ellenére hamarosan elkezdik visszaengedni a tengerbe a 2011-es fukusimai atomkatasztrófa során szennyeződött, majd megtisztított vizet. A tervek szerint a felgyülemlett, több mint 1,3 millió tonnányi víz 30-40 év alatt folyik bele az óceánba, miután hatalmas szűrőberendezéseken is átmegy.
A megélhetésüket féltik a fukusimai halászok az atomerőmű miatt
11 évvel a fukusimai atomkatasztrófa után a japán hatóságoknak most a víz okoz kihívást. Az Euronews Spotlight legújabb adásában utánajárt, hogy milyen problémák adódnak a nukleáris fűtőanyaggal érintkezett, majd megtisztított víz körül.
Fukusima ítélet: az érintettek hoppon maradtak
Az Ethecon bírálja a botrányos júniusi és júliusi fukusimai ítéleteket. Az érintetteket megfelelően kell kompenzálni, nem pedig a felelős TEPCO csoport tulajdonosait. A bíróság 900-szor annyit ítélt meg a részvényeseknek, mint a tényleges károsultaknak, pl. a pajzsmirigyrákkal vagy más betegségekkel küzdő helyieknek.
Jövőre az óceánba engedhetik Fukusima radioaktív vizét
Egyre valószínűbb, hogy Japán az óceánba fogja engedni a fukusimai erőműből származó radioaktív vizet, miután az ország nukleáris hatósága rábólintott a projektre. A japán kabinet tavaly augusztusban fogadta el a tervet, melynek lényege, hogy a tisztított szennyvizet a Csendes-óceánba juttatják.