Vágjuk tarra az özönfajokat!

2022. augusztus 16.

Hírek

Mindannyian emlékszünk rá, a Ludas Matyiból és a Didergő királyból, hogy ha a földesúrnak toronyhoz, a királynak melegedésre kell a fa, hát ugrasztja az ispánt, hogy szaladjon az erdőbe fáért. Könnyen tehette ezt Döbrögi, hiszen ősei birtokán hatalmas erdei voltak, hatalmas fákkal, csak válogatni kellett belőlük.

Tiszadorogmán harcoltak az ártatlan külsejű gonosz idegennel

2021. november 19.

Hírek

A LIFE IP GRASSLAND-HU projekthez kapcsolódva, 2021. november 11-én első alkalommal önkéntes program keretében gyepkezelést végeztek a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai a tiszadorogmai Sulymos-lapos nevű területen.

A legeltetés hatékony védelmet jelenthet az árterekben terjedő inváziós fásszárú fajok ellen

2021. szeptember 21.

Hírek

A legeltetés hatékony védelmet jelenthet az árterekben terjedő inváziós fásszárú fajok ellen. Az ELKH Ökológiai Kutatóközpont(ÖK) kutatásában azt vizsgálta, hogy a nemesnyarasok területén folyó szarvasmarha-legeltetés hogyan hat az inváziós fásszárú fajok mennyiségére, a gyepszint fajgazdagságára, és a legelhető füvek mennyiségére.

Újjáéled a Barci-rét egy darabja

2017. január 28.

Hírek

A Tisza hullámterében jószág nélkül maradt legelőket és kaszálatlan réteket súlyosan veszélyezteti a gyalogakác (Mártély környéki nevén „víziakác”) riasztó mértékű, agresszív terjedése. A Mártélyi Tájvédelmi Körzet déli részén, a Tisza hullámterén található Barci-rét gyalogakác-mentesítésébe kezdett a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság a múlt héten.

Reszkessetek tájidegenek!

2015. június 7.

Hírek

3 év alatt összesen 2200 hektár természetvédelmi szempontból értékes homokterületet tisztítottak meg az inváziós növényektől a Kiskunsági Nemzeti Parkban. Az agresszívan terjedő inváziós fajok ugyanis átalakítják az őshonos növények élőhelyeit, és ezzel kiszorítják őket onnan.

Betegségként terjedő fák? Igen, van ilyen

2014. május 4.

Hírek

Aki nyitott szemmel jár az utakon, azt is látja, hogy az építkezések gondozatlan környezetében hamar erdő nő. És ennek örülünk, mert “legalább zöld”, mert legalább valami fogja a port…de azért a helyzet ennél bonyolultabb. A közvélemény, sajnos egyáltalán nem ismeri az inváziós fafajok veszélyét.

Írmagja sem maradhat a bálványfának

2012. július 3.

Hírek

A rettenetes körülményeket is bírják – ennyi jót tudnak mondani az ökológusok az agresszíven terjedő invazív fafajokról. A kormány szigorítja a fás szárú növények telepítését, és nem kegyelmez az agresszíven terjedő fajtáknak. Az akácot például szeretik Magyarországon, pedig az ilyen erdőkből eltűnik az őshonos állatvilág.

Növényirtás a Kiskunsági Nemzeti Parkban

2012. március 31.

Hírek

Újabb nagyszabású természetvédelmi projekt tervezési szakaszát zárta le a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság. A következő években a park négy területi egységén végez majd bálványfa, akác, selyemkóró, magas aranyvessző, ezüstfa, feketefenyő és gyalogakác irtást.