Gyermekeink szmogfelhőben

2019. március 31.

Hírek

24 fővárosi iskola kapcsolódott be a Greenpeace Magyarország most induló légszennyezettség-mérési programjába. A gyerekek egészségét még a felnőttekénél is jobban veszélyezteti a légszennyezés. Ezért a zöld szervezet iskolák környékén vizsgálja a levegő nitrogén-dioxid tartalmát, hogy pontosabb képet kaphassunk arról, mennyi káros anyagot lélegeznek be gyermekeink.

Teljesen betiltanák a hulladékégetést

2018. december 14.

Hírek

Helyezzék hatályon kívül a környezet védelmének általános szabályairól szóló, immár több mint 20 esztendős törvénynek azt a részét, amely a települési önkormányzatok képviselő-testületei számára lehetővé teszi, hogy helyi rendeletekkel részben eltérjenek a hulladékégetés általános tilalmától.

Kéne már végre valamit csinálni a budapesti légszennyezéssel

2018. május 17.

Hírek

A Levegő Munkacsoport, a Környezeti Menedzsment és Jog Egyesület (EMLA) és a ClientEarth (Ügyfél a Föld) nevű nemzetközi környezetjogi szervezet kéri az illetékes magyar hatóságot, hogy soron kívül vizsgálja felül Budapest és környéke levegőminőségi tervét, mivel a fővárosi légszennyezettség átlépte a jogszabályi határértéket, és a jelenlegi terv alkalmatlan a helyzet javítására.

Elsőként a legszegényebbek szívják meg

2018. május 7.

Hírek

A világon 10-ből 9 ember szív súlyosan szennyezett levegőt. Évente hétmillió ember hal meg emiatt – ismertette legfrissebb becslését az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

Beindult az első légszűrő giga kémény

2018. január 21.

Hírek

Kína legújabban bekapcsolt 100 méter magas légtisztító tornya olyan nagy teljesítményű, hogy a mérések szerint szinte azonnal csökkent a szmog koncentrációja a városban, amikor üzembe helyezték. A végső tervek szerint még ennél is nagyobb lehet az építmény. Egyre drágább az élhető környezetet fenntartani.

Mohával mérik a légszennyezést

2017. augusztus 24.

Hírek

Tudósok szerint a mohatelepek formája megváltozik ” nitrogén szennyezett” és aszályos területen, így alkalmas lehet bioindikátornak. A világ minden részén, városokban köveken és fákon előforduló tujamohák a japán kutatók szerint alkalmasak a légköri változások hatásának mérésére, így egy olcsó lehetőséget biztosítanak a városi szennyezés monitorozására.

Beltéri mérgeink

2017. március 11.

Hírek

Napi legalább 8-10 órát töltünk a lakásunkban, és sokszor ide menekülünk a légszennyezés elől is. De arra nem gondolunk, ha elhanyagoljuk a lakás szellőzését, bent rosszabb minőségű levegőnk lesz, mint akár odakint. Nem csak a pormacska, de a házi cicák vére is tele van a lakásunkban lévő vegyszerekkel.