Védelmet idős korú fáinknak!

2022. február 10.

Hírek

Készüljenek fakivágások előtt tudományos, állapotukat feltáró és igazoló felmérések, mégpedig független faápolók által! Vonják be a helyi érintetteket a fákról, fasorokról és faállományok kivágásáról szóló döntésekbe, hiszen ezek mindenkit érintenek!

Akik a természetet leltározzák

2020. december 2.

Hírek

Magyarország a biodiverzitás Bermuda-háromszöge, mert itt eltűnnek az adatok. No de milyen adatok? Idén nyáron voltak a 20. Biodiverzitás Napok a börzsönyi Nagy Hideg-hegyen, ahova 60 kutató jött össze, hogy tudásukkal, szakmai tapasztalataikkal a terület természeti értéktárát gyarapítsák. A Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság kulisszatitkai.

Idén várhatóan kevesebb béka lesz a Pilisi Parkerdőben

2018. május 12.

Hírek

Folytatódik a Pilisi Parkerdő Zrt. vizes élőhely-fejlesztési programja, amelynek keretében idén tavasszal a Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság összesen 106 pilisi kistóban mérte fel a kétéltű fauna helyzetét. Miközben tendenciaként a populációk erősödése tapasztalható, az idei évben a szakemberek a korábbiaknál kevesebb béka és gőte petecsomót számláltak össze a Pilis és a Visegrádi-hegység kistavaiban.

A Mátyásföldi repülőtér élővilága

2017. november 3.

Hírek

Az évtizedek óta használaton kívüli repülőtér homoki gyepe helyi védelemre és természetvédelmi kezelésre lenne érdemes. A Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság szakmai segítségével készült film a terület majdani védetté nyilvánításához szeretnénk hozzájárulni.

A Pilisi Parkerdőben megtelepedett a mocsári teknős

2017. augusztus 10.

Hírek

Idén tavasszal és a nyár első felében több erdei kistóból is mocsári teknősök egyedei kerültek elő. Az egyetlen, Magyarországon őshonos teknősfaj eddig csak elvétve fordult elő a Pilisben és a Visegrádi-hegységben, így az aranysakál, a fekete gólya és három új denevérfaj után még egy fontos faj telepedett meg a Budapesthez közeli örökerdőkben.

Ritka zsákmány Cserkúton

2013. május 20.

Hírek

Egy nap alatt csaknem 1.000 fajt – állatokat, növényeket, gombákat – azonosítottak a kutatók a mecseki Cserkúton. A 11. Magyar Biodiverzitás Napok alkalmából összeállt 100 fős hazai és nemzetközi kutatócsoport tagjai a fűszálaktól a levegőig mindent átfésültek a kijelölt egy négyzetkilométeren.