Hírek
Az Ukrajna területén zajló háború miatt egyre több napraforgóolaj-szállítmány esik ki a rendszerből, a világ napraforgóolaj-ellátási láncainak közel fele összeomlott, az élelmiszergyártók ezért alternatív olajak után néznek a gyártás biztosítása érdekében. Az egyik lehetséges helyettesítő az a pálmaolaj lehet, aminek kivezetésével évek óta küszködnek a cégek, de ennek előállítása Délkelet-Ázsiában az esőerdők kivágásához és veszélyeztetett… Tovább »
Hírek
A világ napraforgóolaj-exportjának 2 kulcsországa, Ukrajna és Oroszország háborúban áll egymással, aminek hatására az egyébként is magas árak tovább emelkedtek. Sok élelmiszeripari cég ezért újra a rendkívül környezetszennyező pálmaolajhoz fordul, mert ebben látja a fennmaradása zálogát. A környezetvédelmi problémák a gazdasági nehézségek közepette a háttérbe szorultak.
Hírek
Az ázsiai pálmaolaj-termelő nagyvállalatok lobbijáról ír Jocelyn C. Zuckerman Planet Palm című könyvében.
Hírek
Tíz nappal ezelőtt Szumátra északi részén egy pálmaolaj-ültetvény közelében holtan találták az 55 éves Martua Parasian Siregart, valamint a 42 éves Maraden Sianipart. Mostanra kiderült, hogy a gyilkosságukat valószínűleg egy, a pálmaolajiparban érdekelt üzletember rendelte meg.
Hírek
Elpusztult Malajzia utolsó hím szumátrai orrszarvúja, Tam, ami óriási veszteség a súlyosan veszélyeztetett faj számára – vadon már eddig is kihalt fajnak számított az országban, de most már fogságban is csak egy nőstény egyed maradt életben. Így Indonézia lett az utolsó ország, ahol még esély van a faj szaporodására. A 2008-ban fogságba ejtett, majd egyből a… Tovább »
Hírek
A 100,8 méter magas borneói növény a világ legnagyobb trópusi fája. A fa a Menara nevet kapta, amely a maláj “torony” szóra utal.
Hírek
Környezetvédelmi okokból fokozatosan megszüntetné a pálmaolaj felhasználását bioüzemanyagként az Európai Bizottság – jelentették be Brüsszelben.
Hírek
Sokan tartanak attól, hogy a kínai áruk új, főként szárazföldi szállítási útvonalának szánt selyemútprojekt valójában a pekingi vezetés trükkös eszköze az ország világpolitikai befolyásának erősítésére. Ennél rosszabb a helyzet. Orbán a kínaiaknak is kiárusítja Magyarországot?
Hírek
Az évtizedekig sikeresnek tűnő globális szelektív hulladék gyűjtési és -újrahasznosítási rendszer súlyosan megrendült idén, miután a korábban a legnagyobb papír- és műanyaghulladék-vásárlónak számító Kína 2018 elejétől elutasította, hogy a Nyugat szemétlerakója legyen. A szállítmányok előtt pedig egyre több más ázsiai ország is sorra lezárja le határait.
Hírek
A pálmaolaj lassan már minden élelmiszerünkben megtalálható, emellett a biodízel egyik összetevője is. Az óriási kereslet miatt a maláj és indonéz esőerdőket brutálisan felégetik, az orangutánokat pedig kiirtják. Az emberi mohóság már az afrikai emberszabásúakat is veszélyezteti.