Hírek
Az ENSZ 2017-ben május 20-ra tette a méhek világnapját – mivel 1734-ben e napon látta meg a napvilágot Anton Janša, a Bécsi Egyetem első méhésztanára. A modern méhésztudományok megalapítója valószínűleg nem sejtette, hogy a XXI. század 2. évtizedére a mézelő, illetve háziméh egyike lesz az ember által kihalás szélére sodort fajoknak.
Hírek
A Méhek napja alkalmából ajánljuk figyelmetekbe a Pesticide Action Network Europe kiadványát, amely ökotoxikológiai tanulmányok összegzésével bemutatja, hogy a glifozát-alapú gyomirtó szerek sok szempontból károsak a méhekre.
Hírek
Az Egyesült Nemzetek Szervezete 2018-ban döntött úgy, a Szlovén Méhészeti Egyesület javaslatára, hogy május 20-at a Méhek Világnapjává nyilvánítja. Miért tartotta fontosnak a nemzetközi szervezet, hogy ezeknek a helyes kis rovaroknak saját napjuk legyen az évben, amikor remélhetőleg többen figyelnek rájuk, mint az egyéb időszakokban? És hogy jönnek a képbe a szlovénok?
Hírek
A méhek világnapján (május 20.) arra figyelmeztet a FAO, hogy a beporzók eltűnése tápláló termények elvesztését okozhatja.
Hírek
Vigyáznunk kell a méhekre, mert tőlük függ az élelem jövője Május 20-án ünneplik a méhek világnapját, először a történelemben
Hírek
A FAO, az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, üdvözli az ENSZ Közgyűlés határozatát a családi gazdálkodás nemzetközi évtizedének meghirdetéséről, az illegális halászat elleni figyelemfelhívó napról, és a tevefélék, illetve a hagyományos halászat és akvakultúra nemzetközi évéről. Sőt, ezentúl május 20-a a méhek nemzetközi napja lesz.