Vízbe jutó mikroszennyeződések miatt figyelmeztetnek magyar kutatók

2019. augusztus 30.

Hírek

Kutatók szerint annak megakadályozására, hogy a szennyezőanyagok az ivóvízbe, valamint a táplálékunkba kerüljenek, elsősorban környezetbe jutásukat kellene megakadályozni, melynek egyik fontos lépése a szennyvíztisztítók hatékonyságának növelése – olvasható a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Víztudományi Karának közleményében.

Mikroműanyag az óceáni szemét nagy része

2017. február 22.

Hírek

A Természetvédelmi Világszövetség új jelentése szerint az egyebek között műszálas ruhákból és autógumikból származó mikroműanyag-részecskék tehetik ki a világ óceánjaiban sodródó műanyagszemét akár 30 %-át, és sok fejlett országban nagyobb mértékben járulnak hozzá az óceánok szennyezéséhez, mint a nagyobb plasztikhulladékok.

Légszennyező részecskék az agyszövetben!

2016. szeptember 6.

Hírek

A kutatók “félelmetesnek és döbbenetesnek” nevezték felfedezésüket, mely szerint bizonyítékot talált rá, hogy a légszennyezésből származó apró, magnetitnek nevezett szemcsék az agyba is eljuthatnak.

Mennyire lesz tisztább Európa levegője?

2015. október 30.

Hírek

Az Európai Parlament (EP) szerdai szavazásán olyan jogszabály-módosítást hagyott jóvá, aminek köszönhetően hosszabb távon tisztább lehet Európa levegője. Nem támogatta ugyanakkor a Parlament a Környezetvédelmi Bizottságának azon javaslatait, amelyek korábbra is érzékelhetővé tehették volna a levegőminőség javulását. Most a tagországok környezetvédelmi miniszterein van a sor.

Tizedével csökkenthetnénk a légszennyezés okozta halálozást, ha…

2015. október 27.

Hírek

Sorsdöntő szavazásra kerül sor az Európai Parlament holnapi plenáris ülésén: ha a képviselők elfogadják a Parlament Környezetvédelmi Bizottságának javaslatát a légszennyező anyagok kibocsátását korlátozó jogszabály-módosításáról – akkor akár évi 42 ezer ember életét is megmenthetik. Vajon milyen érdekek mentén szavaznak a jól fizetett politikusok?