A kormány nem készült fel a paksi erőmű lebontására

2020. augusztus 10.

Hírek

Az LMP azt állítja, hogy a kormány nem készült fel a jelenleg működő paksi atomerőmű reaktorainak leszerelésére és a nukleáris hulladékok végleges elhelyezésére. Az atomenergia nem zöld, nem biztonságos és nem olcsó, Paks2 nem lehet valódi, a gazdasági szempontból is megalapozott alternatíva, a bővítés elindítása súlyos felelőtlenség volt.

A 2014-es Orbán-Putyin mutyi társadalmi hozadékai

2017. október 21.

Hírek

„Hol lesz akkor Magyarország energiafüggetlenedése-energiafüggetlensége, ha Paks-1 üzemelésével párhuzamosan elkezd termelni Paks-2, s ezzel a magyar villamosenergia-termelés mintegy 70 százalékát az orosz fűtőanyag-ellátáson alapuló atomenergia biztosítja majd?” – teszi fel a kérdést Holoda Attila. Az eredmény ismét egy nagy magyar mutyi.

Fogalma sincs az Orbán-kormánynak, hogy mit fog kezdeni a paksi radioaktív hulladékkal

2016. október 27.

Hírek

Már hivatalos: a magyar kormánynak fogalma sincs, mit fog kezdeni a paksi radioaktív hulladékkal A kormány szép csendben elfogadta a radioaktív hulladékok és kiégett fűtőelemek kezeléséről szóló, immár végleges nemzeti programot. Ez az a dokumentum, amelynek meg kellene határoznia az atomerőműben keletkező sugárzó hulladékok további sorsát. Sajnos éppen ez az, amire a nemzeti program egyáltalán… Tovább »

Felejtsük már el az olcsó atomenergia propagandát! Paks már most is egy feneketlen zsák

2016. október 13.

Hírek

Tavaly alig 12,1 milliárd forinttal tudta növelni vagyonát a Központi Nukleáris Pénzügyi Alap, amelynek vagyona így 255,1 milliárdra emelkedett. Ez azonban messze nem elég a 4 blokk 1650 milliárdos felszámolási költségének fedezésre. A jelenlegi befizetések mellett a hiányzó pénzt a paksi erőmű 50 év alatt tudná előteremteni, miközben a reaktorok 20 év múlva leállnak. Ezért… Tovább »

Duplán ráfizetünk a paksi atomra

2016. június 15.

Hírek

A magyar kormány továbbra sem tudja, mi legyen a Paksi Atomerőmű radioaktív hulladékával. Szűk egy hetet adott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium arra, hogy a magyar társadalom véleményt nyilvánítson a radioaktív hulladékok és kiégett fűtőelemek kezeléséről szóló nemzeti programról. A nemzeti program kidolgozását minden tagország számára előírja az Európai Unió. A magyar program egyik leglényegesebb hiányossága,… Tovább »

Csernobil verte be az utolsó szöget a német atom koporsójába

2016. április 30.

Hírek

A gőzerővel zajló német Energiewende a közhiedelemmel ellentétben nem egy újkeletű hóbort. Németországban már a hetvenes években elindult a gondolkodás arról, hogy ki kéne szállni az atomenergiából. Az ex NDK-ban a greifswald-i szovjet típusú erőművet 1990-ben leállították – úgy, hogy az utolsó blokk éppen akkor épült fel, tehát egy percet sem üzemelt. A leszerelés azóta… Tovább »

Nagy gondban az öregedő atomerőművek is

2016. február 22.

Hírek

Miközben az uniós atomlobbi száz új nukleáris reaktorról álmodik Európában, az Európai Bizottság egyik tanulmánya szerint jelenleg – egy kivételével – a tagországoknak annyi pénzük sincs az atomerőműveikre, hogy a majdani leállítás utáni kötelező “takarítási” munkákat finanszírozzák. Most mondja valaki, hogy nyakunkon az atomrenenszánsz!

Alig van pénz az atomerőművek leszerelésére

2016. február 19.

Hírek

Európának több mint 118 milliárd eurója hiányzik ahhoz, hogy fedezni tudja az atomerőművek leszerelésének és a nukleáris hulladékok tárolásának költségeit – ez derült ki az Európai Bizottság egyik munkadokumentumából, amelyet a Reuters hírügynökség ismertetett.

Létkérdés a Központi Nukleáris Pénzügyi Alap

2015. november 14.

Hírek

A Magyar Nukleáris Társaság szerint a Központi Nukleáris Pénzügyi Alap (KNPA) megszüntetése vagy a befizetés szüneteltetése veszélyezteti az atomenergetika felelősségteljes hazai alkalmazását, az utánunk jövő nemzedékeket és szemben áll nemzetközi kötelezettségeinkkel.