Több tonna radioaktív szennyvíz szivárgott a fukusimai erőműből

2024. február 8.

Hírek

Mintegy 5,5 tonna radioaktív szennyvíz szivárgott szerdán a fukusimai atomerőműből a Csendes-óceánba Japánban – közölte a helyi média.A radioaktív hűtővíz tisztítására használt berendezés kivezetőnyílásából folyt el hűtővíz eddig ismeretlen okból.

Hónapokig titkolta az atomerőmű, hogy szivárgott a radioaktív vize

2023. március 18.

Hírek

A minnesotai hatóságok közölték, hogy figyelemmel kísérik az Xcel Energy Monticello atomerőművéből kiszivárgott 400 000 gallon (1514 köbméter) radioaktív víz tisztítását, a vállalat szerint nincs veszély a lakosságra. A szivárgást még novemberben fedezték fel, de csak most hozták nyilvánosságra.

A megélhetésüket féltik a fukusimai halászok az atomerőmű miatt

2022. december 23.

Hírek

11 évvel a fukusimai atomkatasztrófa után a japán hatóságoknak most a víz okoz kihívást. Az Euronews Spotlight legújabb adásában utánajárt, hogy milyen problémák adódnak a nukleáris fűtőanyaggal érintkezett, majd megtisztított víz körül.

Jövőre az óceánba engedhetik Fukusima radioaktív vizét

2022. május 22.

Hírek

Egyre valószínűbb, hogy Japán az óceánba fogja engedni a fukusimai erőműből származó radioaktív vizet, miután az ország nukleáris hatósága rábólintott a projektre. A japán kabinet tavaly augusztusban fogadta el a tervet, melynek lényege, hogy a tisztított szennyvizet a Csendes-óceánba juttatják.

Elfogadhatatlan, hogy a fukusimai erőmű radioaktív vizét az óceánba öntsék!

2021. április 15.

Hírek

Az Energiaklub Szakpolitikai Intézet és Módszertani Központ megdöbbenésének ad hangot annak kapcsán, hogy a fukusimai atomerőmű-baleset következményeként keletkező, radioaktív szennyeződést tartalmazó 1,2 millió tonna hűtővizet – a most napvilágra került hivatalos japán döntés értelmében – az óceánba kívánják juttatni.

Mennyire környezetbarát az atomenergia? Fukusima dilemmája

2020. február 1.

Hírek

Egy japán szakértői bizottság azt javasolja a kormánynak, hogy eresszék a Csendes-óceánba a Fukusima I. atomerőműben keletkezett, radioaktívan szennyezett vizet, és így szabaduljanak meg tőle – jelentette saját forrásaira hivatkozva a Reuters hírügynökség.