Hírek
Pár éve egy Finnországban élő hajdani PhD-hallgatóm osztott meg egy hírt tücsök-kifliről, amit tücskös zacskóban árusítottak és szerinte nagyon kellemes élmény volt. Semmi bajom ezzel. Aki akarja egye! Nem vitás, hogy a paleodiétába is belefér. A sajtlégy (Piophila casei – a faj nálunk is él) nyűve is Szardínián csemege.
Hírek
Új szintre lépett a választási kampány. A házelnök hozta a formáját – Kövér László szerint erről is döntünk: sonka, csülök, kolbász vagy lisztkukac, tücsök és sáska.
Hírek
Az Európai Bizottság engedélyezte a házi tücskök (Acheta domesticus) új élelmiszerként vagy élelmiszer-összetevőként történő forgalmazását az Európai Unióban – írta az uniós bizottság pénteki közleményében.
Hírek
Japánban régóta fogyasztják a pl. a poloskákat, de most a piac növekszik, és átalakul.. A rovarárusok szerint ennek a fehérje formának számos táplálkozási és környezeti előnye van.
Hírek
Az Európai Unió engedélyezte a közönséges lisztbogár, valamint lárvája árusítását és fogyasztását. A lárvák több proteint tartalmaznak, mint a marhahús, tenyésztésükhöz-feldolgozásukhoz mégis sokkal kevesebb vízre, energiára és földterületre van szükség.
Hírek
A világon elsőként az EU élelmiszerbiztonsági hatósága emberi fogyasztásra alkalmasnak találta a lisztkukacot, így hamarosan Európa-szerte felkerülhet majd a vendéglők étlapjára a lisztkukac-burger, lisztkukac-muffin, vagy éppen a lisztkukacos spagetti.
Hírek
Az elmúlt 25 évben Európa-szerte csökkent a rovarokkal, bogarakkal, hernyókkal táplálkozó madarak száma – állapította meg egy új tanulmány.
Hírek
Drasztikusan csökkent a fecskék száma Magyarországon, és ha nem történik jelentős változás, akkor hazánkból 2020-ra eltűnhetnek a fecskék, pedig ők jelenthetnek biológiai védelmet a rovarok által terjesztetett betegségekkel szemben is. Az állománycsökkenés 3. legfontosabb tényezője, hogy az emberek leverik a fecskefészkeket.
Hírek
Találtak egy új tücsökfajt, amit elvileg nyugodtan meg lehet enni. Olcsó, gazdaságosan előállítható fehérje.
Hírek
Ha luxusáron kínálják őket, kelendőbbek a rovarokból készült élelmiszerek, bár általában kétellyel és undorral fogadják az emberek a rovarokból készült ételeket – állapították meg a Berni Egyetem kutatói.