Akkumulátorgyárak árnyékában

2021. október 24.

Hírek

Akkumulátorgyártó nagyhatalom leszünk az Orbán kormány szándéka szerint. A szennyezést itt marad, a profit elvándorol. Jelenleg Göd, Komárom, Iváncsa, Tárnok és Sóskút érintett. Az elektromos autózási iparág potenciálisan legszennyezőbb szegmensét hozzák ide a koreai befektetők, amihez jelentős állami támogatást kapnak (szemben a hazai KKV_kal).

JÉ! Ez meg mi lehet itt a sziklán?

2019. június 28.

Hírek

Műanyagrészecskék alkotta kéreg képződik a part menti sziklákon az óceánok szennyezettsége miatt – állapították meg portugál kutatók. Lassan már nem lesz műanyagmentes hely bolygónkon.

A szennyvíztelep még nem készült fel a klímaváltozásra

2019. június 4.

Hírek

Elkerülhetetlennek tűnik, hogy nagyobb eső idején a tisztítatlan szennyvíz belefolyjon a Ráckevei Duna-ágba – írtuk tegnap egy olyan videó alapján, amelyből kiderül, hogy nagy esők után mindig szaros a Ráckevei Duna-ág. Az ügyben az érintett Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. ma sajtóközleményt adott ki. Íme:

Nagy esők után mindig szaros a Ráckevei Duna-ág

2019. június 3.

Hírek

“Teniszlabda, szardarabok, betétek!”- mondja döbbenten Rátay András annak a túlzás nélkül sokkoló videónak az elején, amit május 29-én, szerdán tett közzé a Facebookján .

Hová tűnik az abroncsról lekopott gumi?

2018. június 30.

Hírek

Szinte láthatatlan, de komoly problémát igyekszik tisztázni a Continental egy kutatócsoporthoz társulva: hová kerülnek a szinte észrevehetetlen módon fogyatkozó abroncsok apró maradványai, egyáltalán mik befolyásolják pontosan a kopást?

Pöcegödör lett a legjobb Fülöp-szigeteki üdülőhely

2018. április 7.

Hírek

A túltolt tömegturizmus miatt fél évre bezárják a Fülöp-szigetek legismertebb üdülőszigetét – Boracayt – miután kiderült, hogy a helyi szállodák és éttermek jó része mindenféle szűrés és tisztítás nélkül engedi be a szennyvizet a tengerbe.

A Szamos gyakorlatilag fertőző veszélyes hulladék

2017. június 16.

Hírek

A Greenpeace magyar, román és szlovák munkatársai június elején vizsgálták a Szamos szennyezettségét. A mérések kimutatták: súlyosan fertőző szennyezés ömlik a folyóba. A környezetvédő szervezet azt várja a hatóságoktól, hogy sürgősen lépjenek fel az illegális szennyezés ellen, a lakosság egészségének védelmében.

Ki fizet a környezeti károkért?

2017. június 8.

Hírek

Magyarországnak sokkoló tapasztalatai vannak az ipari környezetszennyezésekről. Tiszai ciánszennyezés, Kolontár, Illatos út –, hogy csak legismertebbeket említsem. A felfoghatatlan emberi, ökológia károkkal járó vörösiszap-katasztrófa után kármentesítésre és helyreállításra az állam mintegy 40 milliárd forintot költött, miközben az érintett Mal Zrt. 10 millió forintra volt biztosítva. A katasztrófa előidézéséért konkrét felelőst azóta sem sikerült találni.