Hirdetés

A terézvárosi önkormányzat úgy egyeztet a lakókkal, hogy épp most irtja ki az utolsó megmaradt bokrokat a Benczúr Kertben – számolt be a legfrissebb budapesti zöldirtásról a 444.hu. Úgy látszik a döntően Fideszes önkormányzatok nem igazán szeretik a zöldfelületeket, bár szoci kerületekben is irtják a fákat.

Még újságíróként is ritkán lehet olyan vegytiszta formában megtapasztalni a választók totális hülyének nézését, mint ahogyan a terézvárosi önkormányzat vezetői bántak az őket megválasztókal múlt pénteken, amikor a Benczúr park nevű játszótérről tartottak lakossági fórumot. A Simonffy Márta alpolgármester vezette csapat ugyanis, miután a törvényeket felrúgva előzetesen nem értesítette a projektről a térre néző házak lakóit, akik így nem tudtak ügyfélként részt venni a véleményezési-engedélyezési eljárásban, azután hívott csak össze "egyeztetést", amiután már kivágták a fáiról híres tér fáinak harmadát, és ledózerolták a placcot.

Ennek ellenére megpróbálták eljátszani, hogy érdekli őket a lakók véleménye, sőt utalást tettek arra is, hogy mostantól figyelembe veszik azt. Arra kérték a tiltakozó érintetteket, hogy a játszótér felújítására vonatkozó ötleteiket küldjék el emailben Simonffynak. Az önkormányzat viselkedése már pénteken eléggé álságosnak tűnt, amit az eseményről írott beszámolóban sem titkoltam el- írta ma a 444.hu-n Szily László.

 Gáldi Éva fotói 

Ma, hétfőn, a következő munkanap legelső óráiban objektíve is kiderült, hogy mennyire veszik komolyan a lakókat Simonffyék. A térre néző házak lakóinak Facebook-csoportjába az előbb töltötték fel a friss fotókat aról, hogy a munkagépek éppen most irtották ki az utolsó megmaradt bokrokat.

Az, hogy a bokrokat is ledózerolják, egyértelmű jelzés. A fák kivágásánál még lehet szakértői véleményekre hivatkozni, hogy elkerülhetetlen a dolog. A bokrok viszont vegytisztán megmutatják, mik az önkrományzat szándékai, és hogy mennyire volt komoly, hogy a játszótér kialakításában az arra néző és annak idején azt létrehozó lakók véleménye is számít.

A hangulat remek a téren, az egyik lakó az imént jegyezte meg, hogy az egyik munkás, miután leszólt neki, hogy nem védik megfelelően a megmaradt fák gyökereit, bemutatott neki.
 

És ahogy az önkormányzat látja a Benczúr kert felújítását:

Az önkormányzat 2015. június 8-ai ülésén választotta ki – három beérkező ajánlat értékelésével – a KERT-vonal Bt-t a Benczúr kert felújításának megtervezésére. A KERT-vonal Bt. rendelkezett már referenciával az önkormányzat előtt, hiszen a cég tervezői szinten a Hunyadi tér felújításában is aktívan részt vett.


Védjük a fákat a törvény erejével!

Védjük a fákat a törvény erejével!

2016. november 11-én a kormánypártok nem támogatták a parlamentben Sallai R. Benedek zöldfelületek védelmével összefüggő törvénymódosító indítványát, így elvérzett a parkvédő javaslat.

Néhány példa a tömeges fakivágásokra:

– Városliget-Múzeumliget projekt: több száz fa (600-800 db?) – a végleges tervek/számok még nem ismertek

– Orczy kert- Ludovika Campus beruházás: A parkban 2013. októberében már kivágtak 131 fát; a mostani tét további 145 fa, amelyre vágási engedély van (de lehet, hogy „csak” 101 esik áldozatul)

– Római part- mobil gát: 1500 fa, és megszűnik a természetes parti föveny 3 km-en

– József Nádor tér-mélygarázs: 24 fa (gyakorlatilag az összes)
– Kossuth tér-mélygarázs: több mint 200 fa
– Széll Kálmán tér: ott is szinte minden fát kivágtak, az újak egy része pusztul
– Dagály uszoda: kb. 100 fa (a 2017-es vizes világbajnokság építkezése miatt)
 

Arany láncfűrész díjat kapott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora

Arany láncfűrész díjat kapott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora

A Városliget, az Orczy-kert és a Római part fáinak kivágása ellen tartott demonstrációt több civil szervezet szeptember 24-én a fővárosban. A Hősök terén átadták az "Arany láncfűrész díjat" Patyi Andrásnak, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorának, aki 200 fa kivágásáért felelős az Orczy-kertben. Amíg a favédők demonstráltak, a favágók serénykedtek a Bocskai úton.

 

 

 

 

Budapesten nem csak a Fideszes önkormányzatoknál vannak ingatlan botrányok, a mutyizás az MSZP-nek sem idegen.   A XIII. kerületi önkormányzat 2011-ben még fel akarta újítani a 200 férőhelyes Pannónia utcai óvodát, ám 2012-ben mégis inkább bezárta, majd 2014 telén eladta egy korábbi ingatlanügyben már feltűnt offshore céghez köthető vállalkozásnak. Hiába tiltakoztak a helyiek, kivágtak 51 fát.

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás